21 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czym cechują się płyty warstwowe na ściany zewnętrzne?

Budownictwo przeszło niesamowity rozwój przez ostatnie lata. Powstają coraz nowsze rozwiązania, które mają nie tylko przyspieszyć pracę, ale również polepszyć uzyskane efekty. Jeden z ciekawych materiałów budowlanych stanowią płyty warstwowe. Czym się one charakteryzują i dlaczego warto ich używać? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Płyty warstwowe – co to takiego?

Nazwa płyt warstwowych pochodzi od ich budowy. Produkty te składają się z rdzenia, a także dwóch okładzin stalowych znajdujących się na zewnątrz. Wszystkie trzy komponenty są ze sobą trwale połączone. Rdzeń wykonuje się najczęściej z piany poliizocyjanurowej, ale do tego celu można wykorzystać również inne materiały, na przykład styropian lub wełnę mineralną.

Płyty warstwowe są zwykle stosowane do wznoszenia ścian zewnętrznych. Aby jednak dobrze sprawdziły się w tej roli, muszą charakteryzować się dobrymi właściwościami, takimi jak odporność na uszkodzenia w wyniku działania wody i ognia czy termoizolacyjność. Warto rozważyć zakup konkretnego produktu ze względu na jego cechy, które w dużym stopniu uzależnione są od materiału wykonania rdzenia. W przypadku płyt wykorzystywanych do wznoszenia ścian zewnętrznych dobrze sprawdzi się między innymi piana poliizocyjanurowa.

Zalety wykorzystania płyt warstwowych

Płyty warstwowe cieszą się sporą popularnością wynikającą z ich licznych zalet. Jedną z korzyści, która przychodzi na myśl jako pierwsza, jest możliwość szybszego wznoszenia budynków z pomocą tych produktów. Co więcej, jest to łatwiejsze, bo ściany powstają z większych komponentów. Łatwość montażu przekłada się z kolei na konieczność zatrudnienia mniejszej liczby pracowników.

Produkty tego typu są oferowane przez specjalistyczne firmy, takie jak na przykład Gór-Stal. Ich zalety odczuwa się nie tylko przy wznoszeniu budynków, ale również podczas ich użytkowania. Płyty warstwowe wysokiej jakości wpływają między innymi na lepszą termoizolację, która przekłada się na mniejszą intensywność ogrzewania pomieszczeń. Co więcej, produkty te są łatwiejsze w czyszczeniu niż tradycyjna elewacja.

Zdecydowanie warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, bo powstają one po to, aby wznoszenie budynków było jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne. Wybór płyt warstwowych przynosi także korzyści ekonomiczne. Ściany zewnętrzne to popularne miejsce zastosowania, ale odpowiednio dopasowane produkty można wykorzystywać również w przypadku dachów czy sufitów.