Worki foliowe na odpady
4 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czy worki foliowe nadają się do przechowywania odpadów?

Worki foliowe to akcesoria, które użytkowane są niemal w każdej branży każdego dnia. Przede wszystkim są niezbędne do segregowania i pakowania niektórych przedmiotów, a także służą do przeprowadzania gruntowych porządków. Aby jednak mieć pewność, że worki nie przerwą się pod wpływem ciężaru, warto wybierać wyłącznie te wykonane z trwałych materiałów. Sprawdźmy, czy worki foliowe nadają się do przechowywania odpadów i jakie jest ich inne zastosowanie.

Worki foliowe na odpady – kiedy się sprawdzą?

Dobrej jakości worki foliowe na odpady wykonywane są z folii polietylenowej, która charakteryzuje się wysokimi właściwościami. Do ich produkcji używane są dwa rodzaje folii, mianowicie folia HDPE, która ma większą gęstość i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym stosowana jest do produkcji worków na ciężkie śmieci, takie jak szkło, gruz, resztki budowlane i wiele innych.

Drugi rodzaj to worki z folii LDPE dostępne w ofercie producenta tworzyw sztucznych Folios, które mają mniejszą gęstość, dlatego też wykorzystywane są do składowania lżejszych odpadów, m.in. elementów sypkich, papieru, tektur, plastiku i kartonu. Oprócz tego mogą być używane do odpadów sanitarnych lub resztek bio.

Obie folie są elastyczne i cechują się bardzo dobrą wytrzymałością, więc nie trzeba martwić się o ich rozerwanie się pod wpływem ciężaru. Co więcej, folia HDPE i LDPE to materiały ekologiczne i biodegradowalne.

Do czego jeszcze wykorzystywane są worki foliowe?

Wytrzymałe worki z folii polietylenowej znajdują wszechstronne zastosowanie i przydatne są nie tylko w przemyśle, ale również w warunkach domowych. Mogą służyć do ochrony mebli, materacy i innego wyposażenia mieszkania, które trzeba zabezpieczyć w trakcie prac remontowych. Z racji tego, że dostępne są w kilku pojemnościach, przydadzą się podczas przeprowadzki do pakowania i przenoszenia rzeczy.

W ofercie Folios znajdziemy także worki foliowe do kory i na pellet, które ochronią opał przed wilgocią, a tym samym zabezpieczą go przed utratą cennych właściwości. W rzeczywistości mogą być one wykorzystywane do wszystkich elementów, które chcemy ochronić przed negatywnymi czynnikami z zewnątrz, np. części samochodów, takich jak opony.

Co ciekawe, możemy również zakupić worki z nadrukiem, na których powierzchni naniesiona zostanie nazwa firmy lub jej logo. Dzięki temu sprawdzą się one do segregowania i transportowania rzeczy przeznaczonych na sprzedaż. W rezultacie solidne worki z ciekawą grafiką z całą pewnością zapadną w świadomości potencjalnych klientów.