Piec na pellet z podajnikiem
3 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czy warto zainwestować w piec na pellet z podajnikiem?

Wiele osób ogrzewa domy węglem bądź drewnem. Wymaga to częstych wizyt w kotłowni, bowiem paliwo szybko ulega wypaleniu i trzeba stale podkładać do pieca. Jako że w dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie ma dla nas wygoda, poszukujemy rozwiązań, które ułatwiłyby nam życie. Z tego powodu w ostatnich latach coraz większą popularność zyskują piece na pellet. Czy warto zainwestować w piec na pellet z podajnikiem?

Pellet to materiał grzewczy powstały najczęściej z drewna, choć można się także spotkać z pelletem ze słomy czy trocin. Rozdrobnienie tych materiałów i poddanie ich działaniu wysokiego ciśnienia sprawia, że przybierają one formę granulatu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt niskiej emisji substancji smolistych podczas spalania, a także stosunkowo niewielkie koszty w porównaniu z innymi sposobami ogrzewania. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych kotłów jest to również wygodna metoda, która nie wymaga od użytkownika zbyt wiele wysiłku. Choć pellet można spalać nawet w piecach, które nie zostały do tego przystosowane, jest to jednak bardzo nieefektywne. Pełną moc grzewczą, a tym samym najlepsze rezultaty można osiągnąć jedynie dzięki zastosowaniu specjalnych kotłów na pellet.

O zasadę działania kotła na pellet zapytaliśmy przedstawiciela sklepu 499.plKotły na pellet to doskonałe rozwiązanie grzewcze przede wszystkim ze względu na fakt, że nie wymagają one zbyt wielu czynności związanych z obsługą. Jako że nowoczesne urządzenia tego typu są w pełni zautomatyzowane, rolą użytkownika jest jedynie ustawienie odpowiedniej temperatury, a także okresowe uzupełnianie paliwa. Łatwość obsługi i instalacji to jedna z ich największych zalet, tym bardziej, że najnowsze modele można obsługiwać za pomocą laptopa czy smartfona, twierdzi nasz rozmówca.

Na rynku istnieje wiele modeli kotłów na pellet, w tym również takie, które posiadają podajnik. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które oczekują komfortowych rozwiązań i nie mają ochoty na regularne wizyty w kotłowni. Kocioł z podajnikiem, szczególnie charakteryzującym się dużymi rozmiarami będzie w zasadzie bezobsługowy, bowiem po zasypaniu pelletu będzie o nim można zapomnieć nawet na tydzień. Jako że jest to urządzenie, które rozpala się i gasi samoczynnie, będzie pobierało i rozpalało pellet według wskazań programatora. Nie ulega więc wątpliwości, że kocioł z podajnikiem to doskonały wybór. Nie należy się również w jego przypadku martwić o pożar, który mógłby zostać wywołany zapaleniem się całego paliwa, bowiem został on wyposażony w system zabezpieczający, dzięki któremu niemożliwe jest przedostanie się płomienia do zasobnika.

Decydując się na ogrzewanie pelletem warto zainwestować w piec z podajnikiem, będzie to bowiem ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie.