garderoba szafa na wymiar
5 stycznia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czy warto urządzić garderobę w niewielkim mieszkaniu?

Nie każdy może pozwolić sobie na zagospodarowanie miejsca na garderobę w swoim domu. Niektóre przestrzenie, ze względu na mały metraż, zwyczajnie się do tego nie nadają. Jednak przy odpowiednio przygotowanym projekcie, zadanie to może stać się możliwe do wykonania. Doskonałym rozwiązaniem mogą być na przykład meble na wymiar. Są obecnie nie tylko modne, lecz także zapewniają większe pole manewru podczas aranżacji wnętrz.

 

Czy garderoba w małym mieszkaniu się sprawdzi?

W przypadku braku kolejnego pomieszczenia w mieszkaniu, które można byłoby przeznaczyć na urządzenie garderoby, można wykorzystać dostępną przestrzeń. Istnieje wiele rozwiązań pozwalających na jej aranżację w sypialni, pokoju czy nawet na korytarzu. Garderoba wcale nie musi być urządzona w osobnym pomieszczeniu. Jej wielkość zależy przede wszystkim od liczby mieszkańców. Im więcej ubrań garderoba będzie musiała pomieścić, tym większy będzie jej rozmiar. Dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie szafy na wymiar, która będzie pełniła jej funkcje. Doskonale sprawdzą się zatem meble, takie jak:

  • szafa bez drzwi ułatwiająca dostęp do ubrań,
  • szafa z drzwiami przesuwnymi, szczególnie przydatna w wąskich korytarzach,
  • szafa w formie słupka z licznymi półkami,
  • szafa z drążkami na wieszaki.

Garderoba zarówno w większych, jak i małych mieszkaniach zapewni ład i porządek. Nie tylko ochroni ubrania i buty przed zabrudzeniem, ale pozytywnie wpłynie też na estetykę pomieszczeń. Dobrze przemyślany projekt stworzy dodatkową przestrzeń i zapobiegnie zagracaniu pomieszczeń. Dlatego też garderoba doskonale sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu.

 

Pomysły na garderobę

Najlepszym pomysłem w urządzaniu garderoby w małej przestrzeni mieszkaniowej okazuje się zamawianie mebli na wymiar. Salon wyposażenia wnętrz – Mikołowska 51 oferuje różnorodne rozwiązania dostosowane do każdego konsumenta. Firma dysponuje meblami wykonywanymi na specjalne zamówienie klienta, wśród których znajdują się szafy wnękowe, z lustrami, z wieloma półkami, z otwieranymi lub rozsuwanymi drzwiami. Każda z nich może wzbogacić sypialnię, przedpokój, łazienkę czy inne pomieszczenie znajdujące się w mieszkaniu.

Projekt garderoby powinien być jak najlepiej przemyślany. Dobrze byłoby, gdyby pomieściła ona jak najwięcej rzeczy. Oprócz standardowych półek i wieszaków garderoba powinna być wyposażona w szuflady na bieliznę i inne drobne elementy stroju. Trzeba pamiętać, że oprócz rozmiaru równie ważny jest styl wnętrza, z którym garderoba będzie tworzyła spójną całość.