pieczątka
16 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Czy warto jeszcze używać pieczątek?

Wydawać by się mogło, ze współcześnie pieczątki pomału odchodzą do lamusa. Stosowane obowiązkowo przez lekarzy, czy dobrowolnie, ale chętnie, przez księgowych, coraz rzadziej używane są przez małe, prywatne firmy. A szkoda, bowiem uwiarygodnią one faktury i wyręczają nas w konieczności ręcznego wprowadzania wszystkich danych. Przekonaj się, dlaczego warto jeszcze używać pieczątek.

Chociaż niewymagane przez system prawny, często okazują się niezbędne w urzędach, podczas procesu rejestracji firmy, składania wniosków czy deklaracji. Podczas gdy w instytucjach publicznych, w wyjątkowych przypadkach, można próbować zastosować inne poświadczenia aniżeli pieczątka, to w bankach, przy zakładaniu konta firmowego, posiadanie pieczątki będzie nieuniknione. Dlaczego jeszcze warto w nią zainwestować?

Wygoda

Firmowa pieczątka to wygoda. Dzięki niej, nie musimy wprowadzać ręcznie wszystkich danych firmy. Wystarczy, że zaprojektujemy pieczęć, na której znajdzie się numer REGON, pełna nawa firmy, adres siedziby, numer IP, telefon kontaktowy, faks, adres e-mail oraz adres strony internetowej firmy. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość papierów oraz dokumentów, przechodzących codziennie przez firmę, szybko okaże się, że pieczątka pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, który możemy przeznaczyć na inną działalność, związaną z przedsiębiorstwem. Pieczątka będzie nam także służyć pomocą, gdy skończą się firmowe wizytówki. Zamiast mozolnie przepisywać wszystkie dane na kartkę papieru wystarczy, że odbijemy na niej stempel.

Prestiż i wiarygodność

Odpowiednio zaprojektowana, atrakcyjna wizualnie pieczątka nie tylko podnosi prestiż firmy, lecz również uwiarygodnia dokumenty i ważne papiery. Będzie świadczyć o naszym profesjonalizmie, rzetelności oraz poprawi nasz wizerunek. Szeroki wybór eleganckich, gustownych pieczątek znajdziemy na przykład w ofercie firmy GRIM, będącej dystrybutorem artykułów biurowych, materiałów eksploatacyjnych do drukarek oraz specjalizującej się w produkcji pieczątek.

Reklama

Firmowe stemple to także przestrzeń, którą można wykorzystać do reklamy naszej firmy. Może znaleźć się na niej logo, hasło, lub inny przekaz marketingowy, który przyciągnie oko klienta i ściągnie na chwilę jego uwagę. Warto zatem zainwestować nieco więcej w ciekawy, atrakcyjny wizualnie projekt pieczęci, gdyż może się okazać, że to właśnie ona będzie najlepszym nośnikiem reklamowym, który pozwoli nam zaoszczędzić na innych formach promocji.

Na koniec warto zaznaczyć, iż pieczątki doskonale sprawdzą się również jako datowniki, czy sposób na potwierdzenie zaksięgowania faktury. Sieci handlowe wykorzystują je do przyznawania swoim klientom punktów na kartach lojalnościowych, natomiast firmy transportowe do weryfikacji, czy towary dotarły do celu poprzez ich znakowanie na czas przewozu. Szczególne zastosowane mają pieczątki z tuszem UV. Niewidoczne w normalnym świetle, ułatwiają obsłudze klubów oraz dyskotek weryfikację, czy dana osoba zapłaciła już za wstęp.

Pieczątki są zatem obecne w naszym codziennym życiu. Warto ich używać, gdyż znacznie ułatwiają funkcjonowanie firm i przedsiębiorstw.