5 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czy tapeta na ściany do pokoju dziecięcego to dobry pomysł?

Niemal każdy rodzic w pewnym momencie swojego życia staje przed tym kłopotem: jak urządzić pokój swojego malucha, by był on nie tylko ładny, ale by i zachęcał naszą pociechę do przebywania w nim? Niektórzy sądzą, że rozwiązanie tego problemu jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy zdecydujemy się na ozdobienie ścian w pokoju dziecka ciekawą tapetą. Czy rzeczywiście tak jest? Czy warto stawiać na tapety w królestwie naszego malucha?

Tapety jako praktyczne rozwiązanie w pokoju dziecka

Niełatwo jest urządzić pokój swojego dziecka, wiedzą o tym niemal wszyscy rodzice. Niewątpliwie sprawy nie ułatwia aktualne bogactwo rozwiązań w sztuce aranżacji wnętrz. Współcześni rodzice stają przed poważnymi dylematami, kiedy przychodzi moment urządzania pokoju ich malucha, jednym z nich jest: postawić na tapetę, czy pozostawić ściany w wersji minimalistycznej, pomalowane wyłącznie jakimś ładnym kolorem? Ekspert z firmy Magic Home z Wrocławia zdecydowanie zachęca do skorzystania z tego pierwszego rozwiązania:

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych tapet, różnią się one nie tylko kolorem i motywami, ale też poziomem swojej funkcjonalności. Współcześnie produkowane tapety mogą nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale też wykonane są z takiego materiału, który pozwala na ich swobodne czyszczenie. Tapeta w pokoju dziecka to absolutny strzał w dziesiątkę, bo zdecydowanie łatwiej jest z niej zmyć jakieś zabrudzenia niż z pomalowanej farbą ściany.

Oddziaływanie tapety na samopoczucie malucha

Trafnie wybrane motywy znajdujące się na ścianie skutecznie pobudzają wyobraźnię malucha i sprawiają, że chce on jak najdłużej przebywać w swoim pokoju. Dzięki temu, że tapety dla dzieci produkowane w szczególnie fantazyjnych motywach, jako rodzice mamy szansę w taki sposób urządzić pokój naszej pociechy, by z przyjemnością spędzała ona w nim swój czas – zarówno w trakcie zabaw, jak i podczas nocy. Jeśli nasze dziecko jest jeszcze malutkie i nie wiadomo, co tak naprawdę lubi, co jest w jego guście, postawmy na szczególnie przyjazne motywy i na jasne barwy. Ściana pokoju powinna być jednocześnie stonowania i zachęcająca do patrzenia na nią. Idealnie sprawdzą się tapety w drobne kropki czy urocze kwiatki, przyciągające wzrok każdej małej księżniczki.

W przypadku starszych dzieci wybór właściwej tapety może być o wiele łatwiejszy. Małym chłopcom spodobają się zapewne grafiki przedstawiające dinozaury, samochody, traktory czy rybki, a dziewczynkom przypadną do gustu tapety w kwiaty, księżniczki czy drobne błyskotki. Jeśli pokój naszego malucha będzie wyglądać zachęcająco, ale jednocześnie nie będzie on rozpraszał uwagi dziecka, kiedy przyjdzie pora spania, oznacza to, że udało nam się wybrać właściwą tapetę na ścianę.