stół barowy w małej kuchni
12 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Czy stół barowy nadaje się do małej kuchni?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych kompletów meblowych, część z nich to meble wielofunkcyjne – co to znaczy? Mowa tutaj o elementach, które można wykorzystać zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz domu. Idealnym przykładem są drewniane stoły barowe. Z powodzeniem można korzystać z nich podczas imprez plenerowych, ale również stanowią doskonały element wyposażający kuchnię. Zazwyczaj stoły barowe kojarzone są z meblami o dużych wymiarach, zatem czy nadają się do małych przestrzeni?

Funkcjonalne rozwiązanie do małej kuchni

Moment aranżacji mieszkania jest często finalnym etapem, jednak mogą pojawić się utrudnienia w postaci małego metrażu. W takiej sytuacji należy kierować się kreatywnością, ale również wybierać bardziej funkcjonalne rozwiązania. Kuchnia i jadalnia to jedne z ważniejszych pomieszczeń, w których domownicy spędzają dużo czasu. Dlatego nic dziwnego, że szukają oni kompatybilnych rozwiązań. Czy drewniany stół barowy jest dobrym pomysłem? Oczywiście! Stoły barowe drewniane w przestrzeni kuchennej to dość niespotykany widok, dlatego budzi zainteresowanie wśród osób odwiedzających dom. Dobrze dobrany stół z hokerami oprócz tego, że wpłynie na oryginalny wystrój wnętrza, to dzięki niewielkim rozmiarom wpasuje się w małe wnętrze.

Na co zwrócić uwagę, wybierając stół barowy do kuchni?

Stół barowy nierzadko jest łącznikiem między kuchnią a strefą jadalną, dlatego musi posiadać określone cechy, by spełniać swoją funkcję należycie. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest wielkość pomieszczenia. W ofercie producenta mebli drewnianych Kazet Meble dostępne są stoły barowe o wymiarach blatu 220 x 70 cm, a także 160 x 60 cm – to niewielkie rozmiary, które pozwalają na umieszczenie mebla w małej przestrzeni.

Nie bez znaczenia pozostają warunki estetyczne – stół barowy powinien pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Mowa tutaj zarówno o kolorystyce, jak i wysokości, którą należy dobrać tak, by nie wyróżniała się znacząco na tle innych mebli. Nieproporcjonalne dopasowanie do siebie elementów wpłynie na nieestetyczny wystrój przestrzeni.

Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego stołu barowego, jest jego wykonanie. Mebel powinien być stabilny, ale również wysokiej jakości, za którą odpowiada m.in. zastosowanie danych surowców – w tym przypadku drewna. Odpowiednio przygotowany materiał jest odporny zarówno na działanie wilgoci, jak i uszkodzenia mechaniczne. Ma to szczególne znaczenie, jeśli domownicy chcą, by mebel służył i mógł być użytkowany przez wiele lat.