oświetlenie ledowe
18 października 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Czy oświetlenie ledowe jest energooszczędne?

Pomimo dość dużej mocy światła, jakie może wytwarzać oświetlenie ledowe, technologia jest bardzo energooszczędna. W ciągu ostatnich kilku lat ich popularność rośnie w bardzo szybkim tempie, właśnie dzięki energooszczędnym właściwościom diod. Niektóre żarówki mogą wytrzymać nawet do 10 lat pracy i świecić ponad 50 tysięcy godzin bez zużycia dodatkowej energii. To tylko potwierdza, jak wytrzymałe są diody LED.

Gdzie używane jest oświetlenie ledowe?

Światło ledowe, wykorzystywane było kiedyś jako dodatkowe źródło światła oraz element dekoracyjny. Obecnie ten rodzaj oświetlenia coraz bardziej zyskuje na popularności. Spowodowane jest to dużą trwałością żarówek LED, większą dbałością o środowisko i jasnością światła, jakie jest wytwarzane.

Coraz więcej nowoczesnych instalacji oświetleniowych jest opartych tylko na świetle ledowym dlatego, że jest względnie tanie, bardzo wydajne i bezawaryjne. Żywotność oświetlenia ledowego nie jest jedynym argumentem do jej zastosowania. Innym plusem jest fakt, iż nie zawiera szkodliwej rtęci, dzięki czemu jest dużo bezpieczniejsza dla ludzi i środowiska.

Jak twierdzi pracownik sklepu internetowego Berge LED: Oświetlenie ledowe to niezbyt skomplikowana technologia, która pomaga w codziennym życiu. Oświetlenie LED zostało docenione nie tylko przez małe gospodarstwa domowe, ale także przez przedsiębiorstwa. Jego uniwersalne zastosowanie i duża wydajność spowodowały, że coraz więcej instalacji oświetleniowych opiera się na diodach ledowych, które nie tylko pomagają oszczędzać energię, ale także gwarantują naprawdę jasne oświetlenie.

To bardzo proste i szybkie rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mają możliwości radykalnego zmniejszenia oświetlania niektórych miejsc i pomieszczeń. Żarówki LED są przyjazne dla natury i nie dają skutków ubocznych dla ludzi i środowiska.

Czy oświetlenie LED może być stosowane tylko w pomieszczeniach?

Obecnie praktycznie wszyscy producenci topowych marek samochodów wykorzystują żarówki ledowe w produkcji lamp samochodowych. Są bardziej widoczne dla innych kierowców i zwiększają widoczność pojazdu nawet w bardzo mgliste dni. Wybór ten spowodowany jest nie tylko dużym natężeniem jasnego światła, ale także bardzo estetycznym wyglądem, który dodaje pojazdowi dodatkowego stylu i niepowtarzalnego charakteru.

Lampy halogenowe stosowane są również bardzo często w pomieszczeniach gospodarczych. Długotrwałość tego rozwiązania oraz możliwość przystosowania do praktycznie każdego miejsca spowodowały, że w niektórych pomieszczeniach stały się główna formą oświetlenia.