Moskitiera
27 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Czy moskitiery skutecznie chronią przed owadami? 

Owady mogą być prawdziwym zmartwieniem, szczególnie w trakcie lata, gdy jest ich tak dużo. Nikt nie  lubi spać, gdy w pomieszczeniu latają komary, które powodują swędzące ugryzienia. Warto więc osłonić swoje okna w taki sposób, by żadne owady nie mogły wlecieć do domu. Jednym z rozwiązań jest postawienie na moskitierę. Czy taki produkt rzeczywiście jest skuteczny? Jak dokładnie działa i dlaczego jest tak popularny?

Jak działają moskitiery? 

Moskitiera to siatka, która zabezpiecza pomieszczenie przed wlatywaniem owadów przez okno. Może być ona zamontowana również na drzwiach, np. tarasowych. Dzięki takiej konstrukcji do domu nie wlatują komary i muchy oraz nie wchodzą pająki czy mrówki. Istnieje opcja zamontowania moskitiery na wiele różnych sposobów. Najpopularniejsze są rzepy, które przykleja się do ramy okiennej i zahacza o nie siatkę. Na rynku znaleźć można również specjalne aluminiowe ramki, które są estetyczne i sprawdzają się np. w przypadku drzwi. Są one stabilne, łatwe w montażu i skuteczne. Przetrwają w niezmienionej formie wiele sezonów, skutecznie zabezpieczając dom przed owadami.

Czy moskitiery są skuteczne? 

Moskitiery są bardzo skuteczną formą ochrony przed owadami w domu pod warunkiem, że zostaną odpowiednio zamocowane. Składają się one bowiem z niewielkich oczek, przez które widać obraz za oknem. Owady nie są jednak w stanie przecisnąć się przez tak małe otwory. Jest to nie tylko skuteczna, lecz także ekologiczna metoda. Nie musisz bowiem korzystać z różnego rodzaju świec odpychających komary, chemicznych preparatów czy lepów. Moskitiery wysokiej jakości do samodzielnego montażu znajdziesz m.in. w sklepach Tapparella w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Deszcznie.

Moskitiery są skuteczne, ale jedynie w sytuacji, gdy zostaną odpowiednio zamocowane. Nawet niewielka nieszczelność lub dziura w siatce mogą powodować dostawanie się owadów do środka. Z tego powodu w sytuacji, gdy moskitiera zostanie uszkodzona, konieczne jest jej wymienienie na nowy egzemplarz. Takie produkty występują w wersji białej lub czarnej i pozwalają na swobodne mycie łagodnymi środkami. Sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach. Pozwalają na umieszczenie nie tylko na oknach, lecz także drzwiach. Ważne, by wymiary moskitiery pokrywały się odpowiednio z danym otworem.