Kominki elektryczne
20 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Czy kominki elektryczne efektywnie ogrzewają wnętrza?

Kominki elektryczne kojarzą się głównie z efektem płomienia na ekranie LCD i zamiennikiem tradycyjnego urządzenia grzewczego na drewno. Natomiast takie produkty mogą też służyć jako źródło ogrzewania – oczywiście w ograniczonym stopniu. Co warto wiedzieć na temat takiej funkcjonalności i czy rzeczywiście można w ten sposób obniżyć rachunki w sezonie grzewczym?

Możliwości kominka elektrycznego z funkcją grzania

Kominek elektryczny zapewnia nie tylko świetny efekt wizualny w postaci płomieni w 3D, które doskonale imitują bryły węgla i płonące polana. Może pełnić dodatkowo funkcję grzewczą.

Takie dodatkowe źródło ciepła świetnie sprawdza w niespodziewanych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy trzeba zwiększyć temperaturę podczas chłodnych letnich wieczorów. Ale nie tylko, bo takie rozwiązanie będzie też odpowiednie dla osób, które chcą jeszcze efektywniej ogrzewać dom również zimą.

Urządzenia zwykle mają moc około 2000 W (2 kW). Przy założeniu, że w ciągu dnia korzysta się z niego przez 5 godzin, w skali miesięcznej wychodzi około 300 000 Wh energii elektrycznej (300 kWh). Jeśli znasz aktualną stawkę za kWh, łatwo obliczyć, jaki to będzie koszt.

Co ważne, dzięki zastosowaniu termostatu można efektywniej kontrolować pracę urządzenia. Poza tym na uwagę zasługuje programowanie czasowe ogrzewania oraz szybki efekt grzania. Tuż po włączeniu, kominek ogrzewa całe pomieszczenie.

Czy można w ten sposób oszczędzić na ogrzewaniu?

W obliczu rosnących cen surowców wiele osób zastanawia się nad tym, jak można zwiększyć efektywność domowego ogrzewania.

Wybór kominka elektrycznego może być jedną z opcji. Takie urządzenie świetnie sprawdzi się do sporadycznego bezobsługowego dogrzewania powierzchni lub do bieżącego podtrzymywania pożądanej temperatury w już nagrzanym domu. Umożliwiają to zamontowane termowentylatory.

Kominki sztuczne z funkcją grzewczą cechują się dobrą wydajnością energetyczną. Tym samym przyczyniają się do oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Natomiast wybierając konkretny model, warto dobrać moc takiego produktu do wielkości pomieszczenia, które chcesz dogrzewać.

Gdzie kupować kominek elektryczny z funkcją grzania?

Jeśli chcesz cieszyć się niezawodnością przez długie lata, wybierz sprawdzonego dostawcę kominków elektrycznych.

Jest nim sklep EPIECYKI, który wychodzi z bogatą ofertą urządzeń naściennych i z obudową.

W wyborze odpowiedniego modelu pomogą Ci informacje na stronie, a także parametry podane przez producenta. Na tej podstawie możesz wyliczyć orientacyjny koszt godziny pracy urządzenia.