grzejniki kaloryfery ozdobne aranzacja wnetrz
16 września 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Czy grzejnik może wyglądać efektownie? Ciekawe pomysły aranżacyjne

Grzejniki są nieodłączną częścią niemal każdego pomieszczenia w większości mieszkań i domów. W klasycznym wydaniu element ten nie zawsze prezentuje się najlepiej. Często brakuje mu spójności z wystrojem wnętrza. Obecnie producenci oferują szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym można wprowadzić do pomieszczeń wiele ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Sprawdź, czy grzejnik może wyglądać efektownie.

Z jakich materiałów najczęściej produkuje się grzejniki?

Decydując się na nowoczesne grzejniki, warto pamiętać, że ich właściwości grzewcze są dokładnie takie same, jak w przypadku modeli standardowych. W zależności od mocy, która jest potrzebna w danym wnętrzu, konieczne jest wykorzystanie wyposażenia wykonanego z konkretnego materiału. Dostępne są więc modele:

  • aluminiowe – cechujące się stosunkowo niewielkimi gabarytami, sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgoć, np. w łazienkach,

  • stalowe – bardzo popularne i jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, szybko oddają ciepło do otoczenia,

  • miedziane – wykorzystywane w instalacjach z pompą ciepła, szybko się nagrzewają i oddają ciepło do wnętrza,

  • szklane – luksusowe i designerskie rozwiązanie, polecane przede wszystkim do rzadziej użytkowanych pomieszczeń.

Grzejniki dekoracyjne – wybierz model dopasowany do swoich potrzeb

Grzejniki dekoracyjne dostępne są obecnie w wielu różnych kształtach i kolorach. Do najpopularniejszych modeli zalicza się kaloryfery poziome oraz pionowe. Te w wersji pionowej przeznaczone są przede wszystkim do niewielkich pomieszczeń. Jest to częste rozwiązanie stosowane w łazienkach. Natomiast modele drabinkowe pozwalają dodatkowo na suszenie ręczników lub bielizny, co jest wyjątkowo praktyczne. Równie popularne są jednak grzejniki w kształcie łuku, stojące lub narożne. Te powstały z myślą o pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zamontowania standardowych rozwiązań

– zauważa specjalista z firmy PHU RUDEX-BIS S.J..

Producenci grzejników oferują swoim klientom wiele rozwiązań – również tych, które idealnie wpasują się w aranżację i styl konkretnego wnętrza. Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się między innymi kaloryfery płytowe z różnymi żłobieniami lub w niestandardowych kolorach. Szczególnie chętnie wybierane są te w kolorze czarnym. Co przemawia na ich korzyść? Przede wszystkim są wyjątkowo wydajne, a jednocześnie bardzo estetycznie prezentują się zarówno w salonach, jak i przedpokoju.

Dzięki szeroko rozbudowanym ofertom producentów grzejników każdy ma możliwość dopasowanie odpowiedniego modelu do swoich potrzeb. Niezależnie jednak od aspektów wizualnych, należy także pamiętać o materiale wykonania, który może być kluczowy dla konkretnych wnętrz. Ogranicznikiem może być również budżet przeznaczony na zakup kaloryfera. Nowoczesne modele są z reguły nieco większym wydatkiem niż klasyczne grzejniki.