dach pokryty blachodachówką
23 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Czy blacha na dach to rozwiązanie ekologiczne?

Blacha na dach ze stali nierdzewnej to jedno z najbardziej eleganckich materiałów pokryciowych. Nie tylko jej oryginalny wygląd sprawia, że należy ona do bieżących trendów architektonicznych. Blachodachówki i blachy trapezowe wpisują się również w modę na ekologiczny styl życia. W porównaniu do dachówek betonowych i gontów bitumicznych mają najmniejszy wpływ na środowisko. 

Recyklingowalna blacha na dach

W końcowej fazie cyklu życia blacha na dach ze stali nierdzewnej nadaje się do recyklingu w 100%. W przeciwieństwie do wyrobów z mieszanek kruszywa mogą w całości zostać powtórnie wykorzystane do wytworzenia nowych pokryć dachowych lub innych produktów. Warto zaznaczyć, że montaż blachodachówki modułowej nie generuje dużej liczby odpadów, ponieważ obliczenie niezbędnej ilości materiału jest bardzo proste. Dotyczy to również skomplikowanych konstrukcji. Przy użyciu modułów z łatwością można pokryć dach z dużą liczbą skosów, załamań i niewielkich powierzchni, np. wokół okien dachowych. Dachówka blaszana jest też lekka i nie obciąża konstrukcji, zatem nie wymaga masywnej więźby dachowej (jak dachówki ceramiczne i betonowe). Zmniejszenie zużycia drewna i metali do wzniesienia dachu to nie tylko oszczędność dla inwestora, lecz także racjonalna gospodarka surowcami.

Wytrzymała blacha na dach z gwarancją na 30 lat

Blacha na dach ze stali nierdzewnej to trwałe pokrycie dachowe, które nie wymaga skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Do utrzymania konstrukcji w bardzo dobrym stanie technicznym przez kilkadziesiąt lat wystarczy systematyczne czyszczenie i okresowe kontrole pod kątem ewentualnych usterek. Ze względu na wysoką wytrzymałość, blachodachówki i blachy trapezowe rzadko ulegają uszkodzeniom. Przez długi czas nie wymagają napraw lub wymiany. Producent pokryć dachowych HANBUD oferuje blachodachówki i blachy trapezowe o wzmocnionej odporności na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz promieniowanie UV. Wyroby objęte są gwarancją co najmniej na 30 lat. Za sprawą zastosowania innowacyjnych powłok ochronnych żywotność produktów marki HANBUD jest jeszcze dłuższa – przy regularnych przeglądach dachy stalowe zachowują estetyczny wygląd i bardzo dobry stan techniczny nawet ponad 50 lat. Jeśli zależy Ci na tym, aby przy budowie domu wykorzystać jak najwięcej zrównoważonych materiałów, zamów blachę w jednym z punktów sprzedaży firmy lub skontaktuj się bezpośrednio z producentem.