26 września 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Do czego służą myjki ciśnieniowe?

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które coraz częściej wchodzą w skład wyposażenia gospodarstwa domowego. W jakim celu możemy je wykorzystać?

Zalety myjki ciśnieniowej

Myjki ciśnieniowe pod wieloma względami przewyższają zwykłe węże ogrodowe.

Jak sama nazwa wskazuje emitowany przez nie strumień wody ma znacznie wyższe ciśnienie, niż woda w domowej instalacji wodnej – wyjaśnia specjalista z firmy Ehrle To oznacza, że do usuwania zabrudzeń nie musimy ręcznie szorować danej powierzchni, gdyż siła strumienia wody jest wystarczająco silna.

Samo mycie jest również dużo bardziej ekologiczne i oszczędne – w jego trakcie zużywamy dużo mniej wody, możemy również ograniczyć ilość szkodliwych dla środowiska detergentów, a w niektórych przypadkach całkowicie zrezygnować z ich stosowania. W jakich pracach możemy wykorzystać walory myjek ciśnieniowych?

Zastosowania myjki

  1. Czyszczenie elewacji budynków – wbrew pozorom dom brudzi się w zastraszająco szybkim tempie. Odpowiedzialne są za to zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu i niesione przez wiatr, np. drobiny spalin, pył, piasek, pyłki roślinne i wiele innych. Z czasem ściany mogą pokrywać się nalotem z mchu. Wystarczy skierować strumień wody z myjki ciśnieniowej, by przekonać się, jak wiele brudu może osadzać się na elewacji naszego domu.
  2. Czyszczenie ogrodzeń – jeśli mamy ogrodzenie postawione blisko drogi, po pierwszy większym deszczu może ono zabrudzić się błotem rozchlapywanym przez samochody. Szorowanie przęseł i desek ogrodzenia jest pracą bardzo żmudną i przy okazji mogącą zniszczyć ogrodzenia – wykorzystanie do czyszczenia myjki ciśnieniowej jest dużo rozsądniejszym rozwiązaniem.
  3. Podwórka – skoro ściany budynków są tak podatne na zanieczyszczenia, to co można powiedzieć o ścieżkach i podjazdach na naszych podwórkach, po których chodzimy i jeździmy, na których zbierają się kałuże i osiadają wszelkie rodzaju brudy, w tym piasek, ziemia, pyły, szczątki roślinne? Z czasem w tym zanieczyszczonym środowisku rozwijają się chwasty czy zielonkawe glony, które dodatkowo szpecą nasze podwórko.
  4. Mycie samochodu – mimo, że strumień wody z myjki posiada duże ciśnienie, jego siła nie jest wystarczająca, by zedrzeć lakier z karoserii samochodowej. Dlatego możemy z powodzeniem używać myjki również do mycia auta.
  5. Pozostałe – myjkę ciśnieniową możemy z powodzeniem wykorzystać również w wielu innych celach, np. przy myciu rowerów, basenu ogrodowego lub dachu domostwa. Powinniśmy przy tym zachować ostrożność, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zabrudzeń i nie uszkodzić czyszczonej powierzchni.