Pakowanie przed przeprowadzką
16 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Co zrobić z nadmiarowymi przedmiotami, których nie chcemy się pozbyć? 

Czasami brak miejsca czy przeprowadzka mogą skłaniać nas do ograniczenia posiadanych przedmiotów. Niektórzy decydują się na iście radykalne decyzje i wyrzucają lub sprzedają, z bólem serca, swoje ulubione rzeczy. Na szczęście, obecnie, są znacznie lepsze i wygodniejsze rozwiązania w takich sytuacjach. Co możemy zrobić z nadmiarem przedmiotów, które pragniemy zachować, ale w danym momencie nie mamy takiej możliwości? Podpowiadamy w artykule!

Nadmiar rzeczy a ich bezpieczne przechowanie 

Każdy z nas zapewne doświadczył, przynajmniej raz w swoim życiu, sytuacji, w której musiał pozbyć się dobrego i sprawnego przedmiotu, z powodu braku miejsca. Do takich decyzji skłania najczęściej: przeprowadzka, niewystarczający metraż mieszkania, odziedziczenie spadku lub, popularne zwłaszcza teraz, przejście na tryb zdalny pracy i konieczność zagospodarowania większej przestrzeni dla biurka i dokumentów.

Niezależnie jednak od okoliczności, musimy wiedzieć, że pozbycie się przedmiotów, których w danym momencie nie możemy przechowywać u siebie, nie jest dobrym wyjściem. Zwłaszcza, jeśli są one dla nas, po prostu, ważne lub użyteczne. Dlatego, najlepszym sposobem na nadmiar posiadanych rzeczy – jest ich magazynowanie.

Odpowiednią przestrzenią do przechowywania rzeczy, będą wyznaczone do tego celu punkty oraz firmy, które zajmują się tym profesjonalnie. Możemy je wówczas przetrzymywać w bezpiecznym miejscu, nie narażając siebie na zbędną stratę, którą byłoby zrezygnowanie z nich. Magazynować możemy naprawdę najróżniejsze przedmioty jak np. meble, dokumenty czy nawet pamiątki. To na co w danym momencie nie posiadamy miejsca, możemy ulokować w nowym, tymczasowym.

Magazynowanie przedmiotów – wszystko co powinniśmy wiedzieć 

Jakie są największy zalety przechowywania mienia? To pytanie zadaliśmy specjaliście z wieloletnim doświadczeniem:

Jedną z największych zalet magazynowania przedmiotów jest ich dostępność. Co to właściwe znaczy? Podczas przechowywania rzeczy, właściciel nie musi rezygnować z dostępu do nich i może w dalszym ciągu z nich skorzystać. Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na przetrzymywanie ich tam przez krótki, czy też długi czas, są one jego i pozostają do dyspozycji – wyjaśnia ekspert z firmy Autor Przeprowadzki z siedzibą w Łodzi, specjalizującej się w przeprowadzkach oraz magazynowaniu mienia.

Innym plusem przechowywania rzeczy w przeznaczonym do tego miejscu jest ich bezpieczeństwo. Warto to podkreślić, ponieważ coraz więcej firm oferuje ubezpieczenie magazynowanego mienia. Dzięki czemu, nie będziemy musieli martwić się o ich ewentualne uszkodzenie, zwłaszcza jeśli są to np. zabytkowe przedmioty czy archiwa. Możemy także zapoznać się ze sposobem zabezpieczania rzeczy i skorzystać z doświadczenia osób pracujących w tej dziedzinie.

Inną, bardzo ważną rzeczą, jest upewnienie się, że w usługach przechowywania mienia przez daną firmę jest ich odebranie oraz późniejsze dostarczenie nam ich z powrotem. To ważne, zwłaszcza przy wielkogabarytowych przedmiotach, jak chociażby meble. Dodatkowo jeżeli należą one do szczególnie delikatnych lub nawet antycznych, sam transport może być dla nich zagrożeniem. W takich przypadkach, lepiej powierzyć to w ręce zawodowców.