usługi DDD
17 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Co zaliczamy do usług DDD?

Deratyzacja, dezynfekcja oraz dezynsekcja to zabiegi, które wykonywane są w domach, mieszkaniach oraz innych obiektach użytkowych, w których niezbędne jest utrzymanie czystości i sterylności. Tego typu usługi realizowane są przez profesjonalne firmy, które dysponują nie tylko odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi, ale również metodami pozbywania się zarazków, owadów czy gryzoni. Na czym polegają poszczególne zabiegi wchodzące w skład usług DDD? Sprawdźmy.

Dezynfekcja – na czym polega?

Dezynfekcja to w głównej mierze zwalczanie wirusów, drobnoustrojów, grzybów oraz bakterii z pomieszczeń, a także z przedmiotów użytkowych. Do jej przeprowadzenia stosowane są różne metody, m.in. chemiczne, fizyczne oraz termiczno-chemiczne.

Firmy takie jak Paktis z Warszawy do likwidacji drobnoustrojów wykorzystują ozonowanie oraz zamgławianie ULV, które wykazuje dużą skuteczność w odkażaniu, np. przestrzeni biurowych, w których przebywała osoba zakażona koronawirusem. Specjaliści w postaci mgły rozpylają wodę z środkiem chemicznym, który przenika do wszystkich miejsc w pomieszczeniach, a tym samym trwale usuwa bakterie.

Jak wygląda dezynsekcja?

Dezynsekcja to zabiegi mające na celu likwidację owadów, takich jak pluskwy łóżkowe, karaluchy, mrówki, gniazda os oraz szerszeni. Występowanie pluskiew to bardzo częsty problem zwłaszcza w blokach, w których owady stanowią uporczywy problem dla wszystkich mieszkańców.

Dlatego też wykonanie dezynsekcji to nie tylko możliwość na przywrócenie jak najwyższego poziomu czystości w mieszkaniu, ale również zwiększenie komfortu psychicznego domowników. Do dezynsekcji, podobnie jak do dezynfekcji stosowana jest metoda zamgławiania ULV, która likwiduje dorosłe osobniki, ich larwy oraz jaja, a co za tym idzie, zapobiega wystąpieniu kolejnej inwazji.

Deratyzacja – co to jest i kiedy należy ją wykonać?

Deratyzacja to czynności przeprowadzane przez specjalistyczne firmy, najczęściej w zakładach gastronomicznych, budynkach mieszkalnych, biurach i obiektach usługowych, w których występują szkodliwe gryzonie. Obecność szczurów w tego typu budynkach może spowodować poważne straty, m.in. gryzonie mogą niszczyć i przegryzać przewody elektryczne, a także zanieczyszczać zapasy żywności.

Niektóre szczury mogą również być nosicielami niebezpiecznych dla ludzi chorób, którymi mogą zainfekować dzieci, zwierzęta domowe oraz dorosłych. Zależnie od działań konkretnej firmy, usługi deratyzacji polegają na zastosowaniu specjalnych pułapek lub trutek dla gryzoni. W skład DDD wchodzi dodatkowo usuwanie padłych szkodników, ich utylizacja oraz dezynfekcja konkretnych pomieszczeń.