mieszkanie pod klucz
20 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Co to znaczy, że mieszkanie jest wykończone „pod klucz”?

Zakup mieszkania wiąże się z podjęciem decyzji na co najmniej kilka lat. Dodatkowo trzeba dysponować odpowiednią gotówką, aby myśleć o dokonaniu takiej inwestycji. Jeśli już to się uda, kolejnym krokiem jest jego wykończenie. Można jednak wynająć w tym celu specjalistów, którzy przygotują lokal pod klucz. Oznacza to, że zaraz po skończonych pracach będzie możliwość korzystania z mieszkania w pełny zakresie.

Jak wygląda zakup mieszkania?

Kupno mieszkania różni się nieco od codziennych zakupów spożywczych lub nabycia samochodu. Z tym procesem wiąże się zdecydowanie więcej formalności, a także trzeba dysponować o wiele większym budżetem. Zakupu można jednak dokonać na kilka sposobów. Najpopularniejszymi są bezpośrednie kupno za własne pieniądze lub na kredyt hipoteczny. Z tą drugą opcją wiąże się sporo formalności.

Żeby móc starać się o kredyt na mieszkanie, trzeba dysponować wkładem własnym. Zazwyczaj jest to od 10 do 20% wartości nieruchomości. Poza tym bank udzielający pożyczki będzie chciał zweryfikować zdolność kredytową – czy pożyczkobiorca będzie w stanie spłacać ratę kredytu. Te procedury mogą potrwać nawet kilka miesięcy, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

Co po zakupie mieszkania?

Kiedy nowi właściciele otrzymają już klucze do swojego mieszkania, najczęściej chcą przeprowadzić jego wykończenie. Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku nowego budownictwa, ponieważ tam, poza tak zwanym stanem białym nie ma nic.

Jednak istnieje możliwość zatrudnienia ekipy remontowej, która wykona wszystkie prace pod klucz. Oznacza to, że właściciele mogą wprowadzić się do lokalu, który został w pełni urządzony zgodnie z ich oczekiwaniami. Nie ma potrzeby dokonywania samodzielnego remontu oraz wnoszenia mebli – wszystkie pokoje oraz łazienka i kuchnia będą w pełni funkcjonalne.

Gdzie znaleźć firmę, która wykona prace pod klucz?

Na rynku działa wiele firm, które proponują przeprowadzenie remontu pod klucz. Pozwala to klientom zaoszczędzić czas na szukanie ekip, które wykonają konkretne zadania, a także pieniądze, gdyż taka firma wykona pracę szybciej niż gdy jednym mieszkaniem zajmuje się kilka przedsiębiorstw.

Przykładem takiej firmy może być Mikoś Budownictwo, które w swoich usługach oferuje wykończenie mieszkania pod klucz. Dodatkowo mogą oni rozbudować istniejące już nieruchomości, a także przebudować inne obiekty.