Kuwetki plastikowe
10 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Co można przechowywać w kuwetkach z plastiku?

Opakowania plastikowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów przechowywania i zabezpieczenia różnego rodzaju artykułów na potrzeby wielu branż. Za stosowaniem opakowań z plastiku przemawia ich estetyka, lekkość, niskie koszty produkcji, a także bogactwo form. Dzięki wielu możliwościom obróbki tworzyw sztucznych, na rynku dostępne są opakowania różnego typu, w tym także kuwetki plastikowe. Czym się one charakteryzują i do czego służą?

Czym charakteryzują się kuwetki plastikowe?

Kuwetki plastikowe to rodzaj pojemników o zróżnicowanym kształcie, które przeznaczone są zwykle do przechowywania drobnych artykułów. Dzięki bogatym możliwościom projektowania, kuwetki mogą różnić się rozmiarem i formą. Dostępne są m.in. podłużne pojemniki oraz opakowania z przegródkami i wytłoczeniami. Łatwość obróbki idzie w parze z wysoką wytrzymałością tworzyw sztucznych wykorzystywanych do produkcji kuwetek, które są solidne i odporne na wilgoć, zmienne temperatury i inne czynniki. Tego typu pojemniki są więc niezwykle trwałe, ale jednocześnie lekkie, a to dzięki cienkościennej konstrukcji. Ich użytkowanie, w tym transport czy magazynowanie w różnych, nawet trudnych warunkach, jakie panują w chłodniach czy warsztatach, jest więc proste i nie wymaga wiele miejsca czy specjalnych technologii.

Nie bez znaczenia jest również estetyka plastikowych opakować. – Dodaje pracownik firmy Conus, która zajmuje się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. – Kuwetki są bowiem dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą różnić się teksturami i kształtem, wobec czego doskonale nadają się do celów marketingowych.

Zastosowanie kuwetek plastikowych

Omówione w poprzednim akapicie właściwości kuwetek z plastiku sprawiają, że tego typu pojemniki doskonale nadają się do pakowania, przechowywania i uporządkowania drobnych artykułów w wielu branżach. Wykorzystuje się je zarówno do magazynowania w halach produkcyjnych, jak i do celów ekspozycyjnych i dystrybucyjnych. Ze względu na swoją trwałość i estetykę, kuwetki plastikowe doskonale sprawdzają się jako opakowanie do sprzedaży różnego rodzaju produktów, w tym również o nieco bardziej ekskluzywnym charakterze. Wykorzystuje się je np. jako etui na biżuterię czy zegarki. Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie kuwetek z tworzyw sztucznych w branży spożywczej, gdzie w tego typu pojemnikach sprzedaje się głównie słodycze, takie jak czekoladki czy praliny. Oprócz tego plastikowe kuwetki znajdują także zastosowanie jako opakowanie na produkty do domu i ogrodu, drobne narzędzia i akcesoria, np. śrubki.