kocia kuweta
6 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Ciekawe pomysły na ukrycie kociej kuwety w meblach na zamówienie

Kocia kuweta z reguły znajduje się na korytarzu lub pokoju. Jest położona luzem, co wygląda nieestetycznie. Nieprzyjemne zapachy z kuwety mogą z łatwością przedostać się do pozostałych pomieszczeń. Architekci są w stanie jednak zaprojektować specjalne szafki, w których umieszczą kocią kuwetę. Taka opcja jest możliwa szczególnie w meblach na zamówienie – takich, które można zaprojektować zgodnie z wymaganiami domowników.

Jak wyglądają tradycyjne kuwety?

Tradycyjne kocie kuwety mają postać krytych pojemników z filtrem. Często w ich pokrywie chowa się łopatkę, która pozwala zachować czystość w kuwecie. Mycie kuwety jest kłopotliwe. Jej walory estetyczne również nie porywają – najczęściej zaburzają ogólną aranżację wnętrza. Dodatkowo z kuwety wydobywają się nieprzyjemne zapachy, które mogą przedostać się do reszty mieszkania lub domu.

Kuweta ukryta w szafce

Najlepszym meblem, w którym można ukryć kocią kuwetę, jest szafka. Powinna być ona otwierana z boku, aby łatwiej było wyciągnąć pojemnik ze żwirkiem. Taka szafka może też pełnić funkcję siedziska. Docelowo powinna być umieszczona w przedpokoju (np. obok szafki z butami).

Taki mebel mogą zaprojektować profesjonalni projektanci, a jego wykonaniem zajmą się producenci mebli na zamówienie. Przykładem firmy, która zajmuje się projektem i produkcją mebli na wymiar, jest Salon Meblowy Góra. Pracownicy przedsiębiorstwa posiadają wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę. Najpierw dokonują projektów w programie 3D, co umożliwia doskonałe usytuowanie mebli i wydobycie potencjały przestrzeni. Firma docelowo zajmuje się głównie nowoczesnymi i klasycznymi kuchniami, jednak pomoże także wykonać niestandardowe meble, np. szafki na kocią kuwetę.

Jak wyglądają szafki na kocią kuwetę?

Wiele firm oferuje wybór długości i koloru szafki na kocią kuwetę. Można także wybrać opcję z siedziskiem lub bez (najczęściej w stonowanych barwach – beżu, bieli, brązie, czerni, szarości). Wszystko jest uzależnione od wymagań i oczekiwań klientów. Szafka na kocią kuwetę wyglądem i wymiarami przypomina tradycyjną szafkę na buty, dzięki czemu można ją dobrze umiejscowić w przedpokoju.

W szafce powinno się także stworzyć otwór na jednym z boków, aby kot mógł o dowolnej porze bezproblemowo do niej wejść i wyjść.

Kuweta w garderobie

Kocia kuweta może być ukryta nie tylko w przedpokoju, ale też garderobie. Ciekawym rozwiązaniem jest zaprojektowanie dwóch kuwet – jedna służy za kocią toaletę, a druga za miejsce noclegu. Największy minus kuchni w garderobie to przedostawanie się nieprzyjemnych aromatów na ubrania.