szafa
4 kwietnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka i zalety szaf wnękowych

Dysponujesz niewielkim metrażem, a masz dużo rzeczy do przechowywania? Próbowałeś już wielu sposobów na uporanie się z tym problemem, ale ciągle są to metody nieskuteczne? Doskonałym rozwiązaniem będą… szafy wnękowe! Nie bez powodu cieszą się one bardzo dużym powodzeniem w ostatnim czasie. Poznaj ich charakterystykę i dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Charakterystyka szaf wnękowych

Gdybyś miał wymienić jedną charakterystyczną cechę dla szaf wnękowych, to co by to było? Oczywiście, że praktyczność! Z tego rozwiązania korzysta wielu użytkowników domów i mieszkań, o zróżnicowanym metrażu. Szafy wnękowe można idealnie dopasować do wnętrza i potrzeb właściciela. Już na etapie projektu ustalasz wymiary poszczególnych półek oraz przestrzeni na szuflady czy ubrania wiszące. Ponadto sam wybierasz materiał, z jakiego mebel zostanie wykonany, dzięki czemu możliwości aranżacyjne są wręcz nieograniczone!

5 argumentów, dlaczego warto kupić szafę wnękową

Niewątpliwą zaletą szaf wnękowych jest to, że pozwalają one na doskonałe wykorzystanie dostępnej przestrzeni w mieszkaniu przy zachowaniu prostej powierzchni ścian. Dzięki nim można zyskać dodatkowe wolne miejsce, ponieważ jest to mebel na tyle pojemny, że pozwoli na schowanie wielu rzeczy i przedmiotów, których nie chcemy mieć na widoku. Warto dodać, że szafa wnękowa – przy odpowiednim ustawieniu – może wydzielić osobne pomieszczenie. Ponadto szafy wyposażone w przesuwne drzwi ułatwią korzystanie ze wszystkich sprzętów znajdujących się w danym wnętrzu. Istotny jest również fakt, że jest to mebel, który może wpłynąć na walory estetyczne pomieszczenia (można go dostosować do stylu i aranżacji wnętrza) lub całkowicie odmienić jego design! Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i upodobań użytkowników.

Gdzie zamówić?

Aby cieszyć się z funkcjonalności szafy wnękowej, która musi być wykonana pod wymiar, najlepiej zamówić ją u dobrego specjalisty. Gdzie go znaleźć? Warto popytać wśród rodziny i znajomych, być może ktoś z nich korzystał z oferty sklepu meblowego oferującego tego typu usługi, i – zadowolony z usług – może go polecić. Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę, wyszukaj opinie na temat danej firmy w internecie. Specjalista ze spółki meblarskiej Kulenty przekonuje, że:

wykonanie szafy na wymiar przez profesjonalistę jest bardzo dobrym rozwiązaniem inwestycyjnym. Ponadto tylko doświadczeni pracownicy są w stanie przygotować projekt pojemnej szafy, która oprócz tego, że nie zajmie dużo miejsca, to dodatkowo zostanie świetnie dopasowana do wnętrza.