Czym charakteryzują się dobre meble kuchenne pod zabudowę
7 sierpnia 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka mebli kuchennych pod zabudowę

Każdy miłośnik gotowania wie, jak ważna jest dobrze zaprojektowana, funkcjonalna kuchnia. Choć w sklepach meblowych jest mnóstwo gotowych rozwiązań, to jednak żadne z nich nie będzie lepsze od mebli kuchennych stworzonych na wymiar, zgodnie z własnymi preferencjami. Przedstawiamy charakterystykę idealnych mebli kuchennych pod zabudowę.

Elementy zabudowy kuchennej

W kuchni przechowujemy dużo żywności, naczyń i sprzętów AGD, o czym warto pamiętać podczas projektowania swojej wymarzonej kuchni pod zabudowę. W idealnej kuchni powinno być jak najwięcej szafek i półek, które stworzą wystarczającą powierzchnię do przechowywania wszystkich najważniejszych przedmiotów. Pracownicy firmy TOCE radzą, by zaplanować klasyczne szafki z drzwiczkami do przechowywania naczyń, wysokie szafy cargo zapewniające łatwy dostęp do żywności oraz szuflady i otwarte półki na drobiazgi (sztućce, akcesoria, itd.).

Jednym z ważniejszych elementów mebli kuchennych jest blat. Stanowi on główną powierzchnię roboczą podczas gotowania, toteż powinien być odpowiednio długi i głęboki, aby zapewniać domownikom komfort przyrządzania posiłków. Ponadto, musi być on wykonany z solidnego, odpornego na zabrudzenia i uszkodzenia materiału.

Zalety mebli kuchennych pod zabudowę

Zamówienie mebli kuchennych na wymiar niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, umożliwia nam stworzenie takiej zabudowy, o której marzymy, idealnie dopasowanej do konkretnego pomieszczenia. Z tego względu meble pod zabudowę polecane są właścicielom małych lub nieustawnych kuchni, którzy mogliby mieć problemy z kupnem gotowego zestawu w sklepie meblowym.

Nie da się ukryć, że meble kuchenne zamówione na wymiar zazwyczaj prezentują o wiele lepszą jakość i bardziej staranne wykonanie, niż te kupione w sieciówce. Niestety, może mieć to swoje odzwierciedlenie w ich cenie, jednak nie jest to regułą. Zdarza się, że ceny zestawów robionych na zamówienie są bardzo zbliżone do cen gotowych zestawów sklepowych.

Cechy idealnych mebli kuchennych pod zabudowę

Wybierając meble kuchenne na wymiar warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na to, czy stworzony przez nas projekt posiada cechy kuchni idealnej. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni układ mebli. Najlepiej, jeśli są zaprojektowane w ten sposób, że dzielą kuchnię na następujące strefy:

  • przechowywania (szafki, szuflady, lodówka),
  • gotowania (kuchenka, piekarnik, mikrofalówka, blaty),
  • zmywania (zlewozmywak i zmywarka).

Jeśli zależy wam na maksymalnie funkcjonalnej kuchni, warto trzymać się zasady podziału na strefy. Nie tylko ułatwia ona zachowywanie porządku, ale też znacznie usprawnia wszelkie wykonywane w kuchni prace.