styl Chesterfield
15 lutego 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka łóżek w stylu Chesterfield

Każdy powinien pozwolić sobie na odrobinę luksusu w swoim domu. Warto tę zasadę zastosować zwłaszcza w przypadku sypialni. Jak wiadomo, najważniejszym meblem, który się tam znajduje, jest łóżko. Powinno być ono nie tylko duże oraz wygodne, ale także eleganckie i charakteryzujące się nietuzinkowym wyglądem. Takie właśnie są łóżka wykonane w stylu Chesterfield.

Czym wyróżnia się styl Chesterfield?

Styl Chesterfield nie bez powodu przywołuje na myśl elegancko urządzone, brytyjskie domy. Jego kolebką jest Anglia – został on zapoczątkowany w XVIII wieku przez Philipa Dormera Stanhope, czyli 4. hrabiego Chesterfield.

Hrabia ten zlecił wykonanie kanapy – ściśle według własnych wskazówek. Miała być ona wykonana ze skóry, którą następnie poddano pikowaniu. To właśnie ten mebel stał się prototypem stylu Chesterfield i do dziś inspiruje branżę wnętrzarską.

Chesterfield to połączenie luksusu z elegancją w najlepszym wydaniu. Nie bez powodu meble takie kojarzą się z wnętrzami bogatych rezydencji czy pałaców. Mimo upływającego czasu styl ten nie stracił na popularności. Zgodnie z jego koncepcją powstają meble takie jak kanapy, fotele, a także luksusowe łóżka. Świetnie korespondują one ze współczesnym designem oraz z najnowszymi trendami.

Chesterfield znakomicie sprawdzi się w przypadku aranżacji zarówno salonu, jak i klimatycznej sypialni. Mimo że jest powszechnie kojarzony z imponującymi kanapami oraz z przykuwającymi wzrok fotelami, to równie dobrze wyglądają łóżka utrzymane w tej konwencji. Ich wygląd sprawia, że pasują do niemal każdej sypialni” – mówi ekspert z firmy Łóżko24.pl.

W czym tkwi wyjątkowość łóżek w stylu Chesterfield?

Łóżka te charakteryzuje przede wszystkim niebanalny i ponadczasowy design. Jednocześnie są niezwykle wygodne, dzięki czemu spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Cechą wyróżniającą łóżka w stylu Chesterfield jest efektowne pikowanie. To właśnie ten sposób wykańczania tych mebli nadaje im niepowtarzalnego charakteru. Ponadto są one wykonywane z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin.

Łóżko Chesterfield ma także duży zagłówek. Pełni on funkcję dekoracyjną, ale gwarantuje także wysoki komfort. Barokowe motywy oraz zdobienia powodują, że mebel taki idealnie pasuje do wnętrz urządzonych w stylu glamour. Jego urok podkreślają także wysokie nóżki – sprawiają one, że konstrukcja łóżek wydaje się lekka i subtelna.

Łóżko takie świetnie prezentuje się z przykuwającymi wzrok dodatkami. Jego tapicerka jest stworzona do tego, aby łączyć ją z błyszczącymi aplikacjami i ornamentami.