24 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka kotłów CO z nadmuchem

Gdy myślimy o własnym domu, często przeraża nas konieczność utrzymania w nim ciepła. Niekiedy perspektywa regularnego zaglądania do pieca odpycha nas od domu. Decydujemy się więc na mieszkanie – nie mamy czasu zajmować się kotłem… Warto jednak wiedzieć, że współczesne kotły wcale nie potrzebują tyle naszej uwagi, co poprzednie generacje urządzeń grzewczych.

Kotły CO z nadmuchem i ich możliwości

Kotły z nadmuchem to nowoczesne rozwiązanie, które wymaga od osoby obsługującej o wiele mniej zachodu. Przeanalizujmy to na modelu kotła ECONOMY II (dostępny na  www.metalteres.com.pl). Jest to kocioł dolnego spalania wyposażony dodatkowo w dmuchawę. Sterowanie odbywa się elektronicznie. Co to oznacza? Kocioł ten umożliwia precyzyjne, a dzięki temu bardzo oszczędne spalanie paliwa. Ponadto możliwa jest płynna regulacja pracy dmuchawy. Dodatkowo dmuchawa ma opcję przedmuchu, czyli oczyszczania kotła ze spalin i zabezpieczania go przed wygaśnięciem, gdy nie potrzeba ciepła. Co szczególnie ważne dla komfortu cieplnego w domu, ten typ kotła pozwala na dokładne nastawienie pożądanej temperatury i sterowanie pompą obiegową.

Zalety kotłów z nadmuchem

Kotły CO z nadmuchem mają wiele zalet, ale najbardziej pożądana przez klientów jest bezobsługowość. Obsługa nowoczesnego kotła z nadmuchem sprowadza się do rozpalenia ognia, dosypania paliwa oraz ustawienia potrzebnej nam temperatury. Resztą zajmują się sterowniki. Gwarantują one oszczędną pracę i wydajne spalanie takich paliw, jak: węgiel, węgiel z miałem, drewno, a nawet trociny. Możliwe jest utrzymanie pracy na minimalnej mocy nawet do 15 godzin, co oznacza, że ogień nie wygaśnie nawet przez całą noc. Rano wystarczy wznowić pracę kotła. Moc nadmuchu jest regulowana w zakresie 20–100%. W skład standardowego wyposażenia wchodzą ruszta wodne. Ponadto możliwe jest zamontowanie regulatora pokojowego dla jeszcze bardziej komfortowej kontroli.

Kotły ECONOMY II są elastyczne pod względem mocy pracy. Wynosi ona od 12  do 50 KW, ale na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie pieca o mocy do 150 kW. Z tego względu mogą być używane zarówno do ogrzewania niewielkich domów, jak i lokali użytkowych, a także budownictwa publicznego.