13 lipca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka drzwi dębowych
5 (100%) / 1 głosów

Charakterystyka drzwi dębowych

Drzwi dębowe mają długą tradycję. Stosowane były od zarania dziejów w zamkach i pałacach, dlatego dziś uważa się je za wyjątkowo eleganckie. Drzwi wykonane z litego dębu dodają prestiżu każdemu wnętrzu i mają wiele zalet. Sprawdźcie czym charakteryzują się drzwi z tego rodzaju drewna.

Zalety drzwi drewnianych

Każdy kto wykańczał swoje mieszkanie lub swój dom wie jak trudny jest właściwy wybór stolarki otworowej. Ogromny wybór drzwi sprawia, że podjęcie ostatecznej decyzji bywa ciężkie. Różnią się one nie tylko formą i estetyką, ale także materiałem z jakiego są wykonane. Do najpopularniejszych zaliczają się zdecydowanie drzwi drewniane, ponieważ mają one liczne zalety.

Drzwi wykonane z drewna są przede wszystkim trwałe i odporne na uderzenia. Ponadto, są naturalne i ekologiczne, a więc w pełni bezpieczne dla mieszkańców i ich zdrowia. Co więcej, ich prostota sprawia, że są w pełni uniwersalne, a jednocześnie piękne i eleganckie.  Są też łatwe w obróbce i montażu – przekonuje nasz rozmówca reprezentujący firmę ABA WIKTORCZYK.

Warto wiedzieć, że drzwi drewniane nie przepuszczają ani ciepła, ani zimna, co przynosi wiele korzyści zarówno zimą, jak i latem. Są też doskonałym izolatorem akustycznym (obniżają poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz).

Drewniane drzwi  występują w wielu kolorach i wzorach, dlatego każdy z łatwością dobierze takie, które będą odpowiadać wszystkim oczekiwaniom.

O drzwiach dębowych

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów drzwi jest drewno dębowe. Ich popularność nie jest bezpodstawna – są one stabilne, uniwersalne, termoizolacyjne i wyjątkowo estetyczne. Dzięki nowoczesnej technologii jaką stosuje się w tego typu drzwiach nie są podatne na wilgotność, a tym samym są bardzo trwałe. Jako, że dostępne są w różnych rozmiarach, każdy może wybrać takie drzwi, które będą idealnie pasowały do wnętrz jego domu lub mieszkania.

Drzwi dębowe niosą ze sobą wiele innych korzyści. Przede wszystkim, nie przemarzają podczas ujemnych temperatur. Nie skrapla się też na nich wilgoć, a z powodu odpowiednio dobranych materiałów wyróżniają się wysoką termoizolacją. Co więcej, nie są wrażliwe na niskie i wysokie temperatury, toteż nie odkształcają się.

Drzwi wykonane z litego dębu zwiększają bezpieczeństwo domowników – są zaprojektowane w ten sposób, aby w jak największym stopniu ograniczać ryzyko włamania. Jako dodatkową ochronę warto zamontować w nich specjalny zamek antywłamaniowy.

Jak widać, drzwi dębowe mają liczne zalety, dla których warto zdecydować się na ich zakup.