Basen stelażowy
16 marca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Charakterystyka basenów stelażowych

Wakacyjny relaks – któż o nim nie marzy? Nie da się ukryć, że do grona największych letnich atrakcji zaliczają się wodne rozrywki. Chłodna woda bywa zbawieniem w największe upały. Dlatego coraz więcej osób marzy o basenie stelażowym, który pozwala poczuć się jak w
 luksusowym hotelu. Jego cena również nie jest wygórowana, a chętnie korzystają z niego zarówno dzieci, jak i dorośli – z powodu pokaźnych rozmiarów. Jak się sprawdzi u Ciebie?

Basen stelażowy – dlaczego jest tak ceniony?

Basen stelażowy przez wielu jest zwany sezonowym kąpieliskiem. Umieszczona w nim woda reguluje kształt basenu poprzez napieranie na stelaż. W pewien sposób przypomina wersję rozporową, chociaż różni się od niej sposobem wykonania i rozmiarem. Jest zdecydowanie większy i zbudowany z solidnego materiału trójwarstwowego PVC. Z powodzeniem można z niego korzystać przez całe wakacje.

Basen stelażowy nie jest trudny w montażu, tym bardziej, jeśli się stosujesz do szczegółowej instrukcji obsługi. Zazwyczaj nie trzeba do tej czynności nawet używać narzędzi. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio wypoziomować podłoże, ułożyć matę i rozłożyć stelaż przed nalaniem wody. Warto wiedzieć, że na rynku są dostępne różne kształty tego basenu. Dużą popularnością się cieszą okrągłe, ale można spotkać też wersje prostokątne i kwadratowe.

Co istotne, dodatkowe akcesoria, takie jak zabawki do pływania, w tym materace, są nie lada atrakcją w basenie. Dzięki nim zapewnisz znakomitą rozrywkę nie tylko dorosłym, ale też młodszym użytkownikom. Z racji znacznej wysokości basenów stelażowych jest konieczne stosowanie drabinek – one także są traktowane jako dodatkowa atrakcja.

Jakie są zalety basenów stelażowych?

Baseny stelażowe są również porównywane do basenów kanadyjskich – charakteryzuje je jednak zdecydowanie korzystniejsza cena. Ponadto nie sprawiają trudności w demontażu i wytrzymują nawet bardzo duży nacisk wody. Nie tylko są odporne na uszkodzenia, w tym mechaniczne, ale ich trwałość jest zdecydowanie większa niż wersji rozporowej.

Jak mówi specjalista z firmy Pool & Garden Party, baseny tego typu są niewrażliwe na zmienne temperatury i promieniowanie UV. Tak więc małym kosztem możesz zapewnić rozrywkę swoim bliskim. Jest to trafna inwestycja, a dobrze rozstawiony basen posłuży Ci przez całe lato. Wymiana wody w konstrukcji i jej czyszczenie nie są problematyczne, a Ty
i Twoi bliscy będziecie mogli nie tylko odpocząć, ale nawet popływać, gdyż basen stelażowy jest naprawdę obszerny.

Warto go zaopatrzyć w dodatkowe gadżety, takie jak oświetlenie, skimmer, czy matę solarną do podgrzewania wody. W ten sposób jeszcze bardziej uatrakcyjnisz wakacyjny odpoczynek.