Bijaki do mulczera
16 lipca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Bijaki do mulczera – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Zajmujesz się oczyszczaniem terenów leśnych, pastwisk lub działek? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w takich pracach odgrywa mulczer. Maszyna ta umożliwia usuwanie pozostałości po ścince drzew, niewielkich drzewek, krzewów oraz zarośli. Kluczowym elementem mulczerów leśnych są bijaki. Jaką rolę one odgrywają i na co zwrócić uwagę podczas wyboru bijaków? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Za co odpowiadają bijaki?

Zastanawiasz się, jak działają rozdrabniacze bijakowe? Takie maszyny działaniem przypominają tradycyjne kosiarki, jednak ich praca wygląda nieco inaczej. Główną różnicą jest sposób obracania się noży, które zamiast w poziomie, wykonują obroty w pionie. Bijaki mulczerów są wykonane z niezwykle trwałych materiałów, przez co poradzą sobie nawet z twardszymi elementami.

Wysokiej jakości bijaki znajdują zastosowanie między innymi podczas uprawy pól i większych powierzchni gleby. Bez problemu można je wykorzystać również w ogrodzie, na przykład do pozbycia się zalegających na ziemi gałęzi czy usunięcia niewielkich krzewów.

Mulczery są także podstawowym wyposażeniem w leśnictwie. Dzięki nim w prosty i sprawny sposób pozbędziesz się korzeni drzew, niewielkich drzewek czy zarośli. Bijaki odpowiadają wyłącznie za rozdrabnianie elementów, a nie ich zbieranie. Dlatego po przejechaniu mulczerem roślinność pozostanie na ziemi. Ma to swoje zalety, gdyż pozostałości po zmulczowaniu terenu stanowią dobry nawóz dla gleby.

Jaki bijak do mulczera wybrać?

Szukasz bijaka do swojej kosiarki? Zadbaj, aby element ten spełniał najważniejsze kryteria, o których dowiesz się za chwilę. W ten sposób zapewnisz wysoką niezawodność, a przy tym zwiększysz wydajność maszyny. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wydatków na naprawę czy zakup nowego sprzętu w przyszłości.

Podczas wyboru przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby bijak był kompatybilny z twoim mulczerem. W tym celu weź pod uwagę rozmiar oraz model bijaka. Najlepiej zdecydować się na produkty od zaufanych producentów, co wpłynie na efektywną pracę maszyny. Taki asortyment znajduje się w ofercie sklepu internetowego z częściami do kosiarek bijakowych – Bijaki.pl

Duże znaczenie przy zakupie bijaków odgrywa również szerokość ostrza, średnica otworu mocującego, czy promień bijaka. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb oraz zastosowania mulczera możesz zdecydować się na różnego rodzaju produkty. Inne kosiarki stosuje się do prac lekkich związanych z pielęgnacją czy koszeniem pastwisk, a inne do wykaszania nieużytków, zarośli czy krzewów.