biała łazienka
6 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Biała łazienka – bezpieczna klasyka sprawdzona od lat

Wyposażenie łazienki najczęściej występuje w kolorze białym. W sklepach znajdziemy szeroki wybór białych wanien, toalet i umywalek. Dlaczego by więc nie urządzić całej łazienki w tym kolorze? Choć białe kafelki mogą kojarzyć się z nudą, spróbujemy was przekonać, że wcale tak nie musi być! Biały to bezpieczna klasyka sprawdzona od lat – a biała łazienka nie musi być nudna!

Biały białemu nierówny i jeśli kojarzy nam się ze sterylnością i zimnem, wystarczy wybrać ciepłe odcienie – dzięki temu pomieszczenie wyda się bardziej przytulne. Co warto wiedzieć o urządzaniu łazienki na biało?

Biały to czystość i elegancja

Odcienie bieli kojarzą się z czystością i elegancją. To kolor, który sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i nie przytłacza. Doskonale pasuje do eleganckich wnętrz, niekoniecznie minimalistycznych – na tle bieli doskonale będą wyglądały różnokolorowe dodatki. Biały doskonale podkreśli również odcień srebra – dlatego tym bardziej to kolor idealnie pasujący do łazienki. Krany, słuchawka prysznicowa, czy wieszaki na ręczniki w kolorze srebra, złota, różowego złota czy miedzi będą doskonale komponowały się na tle białych płytek ceramicznych, podkreślając wrażenie luksusu i elegancji. Biała łazienka to bezpieczna klasyka, która niezależnie od panującej mody będzie się bronić swoim ponadczasowym charakterem.

Jasne pomieszczenie to lepsze światło

Od białych kafelek lepiej będzie odbijało się światło – a tym samym pomieszczenie będzie wyglądało na większe i jaśniejsze. Jest to szczególnie istotne dla pań, które codziennie używają kosmetyków kolorowych – w dobrze oświetlonej białej łazience zdecydowanie lepiej będzie widać niedociągnięcia w makijażu. Minus? Na białej podłodze z pewnością będzie widać wszelkie zabrudzenia, jednak to nie znaczy, że biała łazienka szybciej się brudzi. Na każdym kolorze, nawet ciemnym widać kurz i inne zabrudzenia. To, że na białym mogą być one bardziej widoczne, nie znaczy, że szybciej się na nim pojawiają. Regularne sprzątanie wystarczy, by łazienka lśniła czystością – niezależnie od tego, w jakim kolorze jest.

Na tle bieli każdy kolor prezentuje się dobrze

Jeśli nie jesteście fanami minimalizmu – biała łazienka jest idealna także dla was. Na tle bieli doskonale prezentują się wszystkie kolory. Niezależnie od tego, czy jest to drewno, czerń czy wszystkie odcienie tęczy – do białego będzie pasował każdy kolor ręczników, dodatków czy ozdób. Czerń wprowadzi jeszcze więcej elegancji, drewno doskonale podkreśli ciepły kolor białego, a kolorowe przedmioty ożywią pomieszczenie, bez jednoczesnego przytłoczenia nadmiarem. Jeżeli znudzi wam się jednolity kolor bieli w łazience, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast kosztownego remontu wprowadzić po prostu inne dodatki, które od razu odmienią wygląd tego pomieszczenia.

Styl glamour, a może rustykalny?

Biała łazienka daje nieskończone możliwości aranżacyjne i pasuje do każdego stylu. Za pomocą odpowiednich płytek łazienkowych oraz dodatków możemy stworzyć zarówno eleganckie pomieszczenie w stylu glamour, jak i rustykalne wnętrze, nawiązujące do natury – mówi specjalista z firmy Ceramik, oferującej szeroki wybór wyposażenia łazienkowego – Na tle białej łazienki doskonale będą widoczne eleganckie meble łazienkowe imitujące drewno. Równie dobrze odnajdą się w tej przestrzeni płytki kamieniopodobne, na przykład na podłodze lub jednej ze ścian. W połączeniu z zieloną roślinnością i drewnem stworzymy niepowtarzalny klimat.

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę w stylu total white warto skorzystać z różnych rodzajów płytek, różniących się fakturą lub wykończeniem. W ten sposób nawet monochromatyczna łazienka nie będzie nudna.