Folia bąbelkowa
3 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Bardziej i mniej typowe zastosowanie folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest dość niepozornym materiałem. Pomimo to jednak ma bardzo szerokie zastosowanie. Używa się jej zarówno w handlu, jak i przemyśle, transporcie, a nawet w budownictwie. Ponadto idealnie wręcz sprawdza się podczas przeprowadzek. Poznaj więcej okoliczności, w których sięga się po wskazany materiał. Sprawdź, co sprawiło, że stał się tak popularny!

Czym folia bąbelkowa się wyróżnia?

Niezaprzeczalną popularność wskazany materiał zyskał dzięki swoim właściwościom. Zaletom, które sprawiły, że stosuje się go podczas wielu różnych czynności. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego odłogu podczas zgniatania małych pęcherzyków powietrza. Nic dziwnego, że w Polsce zamiennie używa się określenia folia pęcherzykowa i folia bąbelkowa. Bez względu na określenie, struktura materiału pozostaje ta sama. Bazuje na rozmieszczonych w równych odległościach pęcherzykach napełnionych powietrzem. Całość wykonana jest z miękkiego plastiku i przybiera różne rozmiary i kształty. Co dość oczywiste, najpopularniejsza jest folia o przezroczystym zabarwieniu.

Z racji tego, że materiał jest elastyczny i miękki, najczęściej stosuje się go do pakowania różnego rodzaju towarów. Nie dość, że idealnie się do nich dopasowuje, to jeszcze zapewnia im amortyzację. Chroni przed wstrząsami i uszkodzeniami, a przy okazji także przed kurzem czy wilgocią. Nic dziwnego, że główne zastosowanie folii bąbelkowej wiąże się z wszelkiego typu pakowaniem.

Gdzie i w jakich sytuacjach stosuje się folię bąbelkową?

Niektóre zastosowania folii bąbelkowej są dość powszechne, inne niekoniecznie. Jeśli chodzi o pakowanie, to materiał najczęściej stosuje się przy transporcie przesyłek. Jest on wykorzystywany zarówno podczas owijania samych produktów, jak i wypełniania kartonów. Niewielkie, ale delikatne przedmioty wysyła się natomiast w specjalnych bąbelkowych kopertach.

Folia bąbelkowa wręcz idealnie sprawdza się podczas przeprowadzek. Równie często stosuje się ją do tak zwanej cienkiej termoizolacji ścian i dachów. Jak twierdzi przedstawiciel firmy LOGI PACK HORECA, materiał może też posłużyć w przydomowym ogródku. – Folia bąbelkowa sprawdza się latem, gdy w jakiś sposób trzeba zabezpieczyć wodę w basenie przed wpadającymi do niej zanieczyszczeniami. Jest to najtańsze i jednocześnie najefektywniejsze rozwiązanie. Ponadto Folia materiał można wykorzystać do ochrony roślin przed mrozem. W przydomowym ogródku folia sprawdza się zarówno latem, jak i zimą.

Trzeba oczywiście podkreślić, że wymienione zastosowania nie wyczerpują wszystkich możliwości. Tak naprawdę jest ich bowiem znacznie więcej. Na tym właśnie polega fenomen opisywanego produktu!