11 kwietnia 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Bądź sprytna – 3 sposoby jak zaoszczędzić czas

Niektóre kobiety potrafią perfekcyjnie łączyć obowiązki pani domu, wychowywanie dzieci i pracę na etacie, a przy tym nie zaniedbywać życia towarzyskiego. Sprawdź, jak one to robią!

Doba powinna mieć więcej niż 24 godziny. Jak wygospodarować jeszcze więcej czasu, aby nie tylko zdążyć z wykonaniem wszystkich obowiązków w ciągu dnia, ale też znaleźć chociaż parę chwil na własne przyjemności? Sprzątanie mieszkania zajmuje Ci ponad godzinę? Załóż słuchawki bezprzewodowe i posłuchaj najnowszego bestsellera „Światło między oceanami” na audiobooku. Do pracy dojeżdżasz w 15 minut? Tyle wystarczy, aby zrobić zakupy online. A jeśli czeka Cię dłuższa podróż pociągiem, weź ze sobą laptopa i zrób prezentację na najbliższe spotkanie z ważnym klientem.

  1. Rób zakupy online

Sięgnij po smartfona. Jednak zamiast przeglądać media społecznościowe, ściągnij aplikację na telefon, która pozwoli Ci wygodnie zrobić zakupy online w takich sklepach jak Piotr i Paweł oraz Frisco. Opinie o e-marketach są coraz korzystniejsze i z roku na rok zakupy w sieci mają coraz więcej zwolenników. To duża oszczędność czasu, gdy możesz szybko i łatwo zamówić potrzebne produkty, wracając metrem z pracy.

I nie zapłacisz za dostawę, gdy zrobisz zakupy na określoną kwotę jak np. we Frisco. Opinie o usługach poszczególnych e-sklepów z łatwością znajdziesz w Internecie dzięki specjalnym rankingom. Według portalu Totalmoney w 2016 roku najlepszym supermarketem został sklep Frisco. Opinie o sklepach Auchan, Tesco oraz Piotr i Paweł były równie dobre.

  1. Wykorzystuj wolny czas

Ile minut dziennie spędzasz w aucie albo środkach komunikacji miejskiej? Na pewno co najmniej kilkanaście bądź kilkadziesiąt. Wykorzystaj ten czas na swoje ulubione czynności jak na przykład czytanie książki, słuchanie muzyki czy audiobooka. Możesz też załatwić drobne sprawunki przy pomocy smartfona jak np. zakupy online, zrobić notatki przed jutrzejszym spotkaniem biznesowym, a nawet pouczyć się przez te kilka minut języka obcego. Wykorzystaj ten kwadrans efektywnie i zrób coś dla siebie.

  1. Gotuj na zapas

Masz nieoczekiwany przypływ kuchennej kreatywności? Wykorzystaj ten moment i ugotuj coś na zapas. Mając w zamrażalce zapiekankę gotową do rozmrożenia i podgrzania w ciągu kilkunastu minut, będziesz miała „zapasowy” posiłek, który podasz w razie awaryjnej sytuacji, gdy braknie ci czasu na gotowanie. Innym sposobem na oszczędność czasu jest kreatywność w kuchni. Gotujesz ryż albo kaszę? Ugotuj porcję od razu na dwa dni. Pierwszego dnia możesz podać je jako zwyczajny dodatek do warzyw i kotletów, a drugiego dnia przyrządzić ryż smażony lub inne danie jednogarnkowe.