artykuły piśmiennicze
29 lipca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Artykuły piśmiennicze niezbędne w biurze, w szkole i na co dzień

Artykuły piśmiennicze to przybory i narzędzia służące do tworzenia dokumentów rękopiśmiennych. Niezbędne materiały do pisania to długopisy, pióra, ołówki, a także flamastry i zakreślacze oraz akcesoria papiernicze, czyli bruliony, notesy i bloki biurowe. Sprawdź, jakie materiały piśmiennicze niezbędne są na co dzień w szkole, a jakie w biurze.

Szkolne artykuły piśmiennicze

Przyrządy do pisania dla dzieci to różnego typu długopisy standardowe i kolorowe oraz flamastry. Dla młodszych dzieci uczących się dopiero pisać przydatne są także wielokolorowe kredki ołówkowe i świecowe. W szkołach zwykle odgórnie narzucany jest wybór zeszytów i notesów. Najczęściej używane są bruliony w kratkę, rzadziej w linie. Oprócz tego przydatne są bloki wielokolorowe, które służą nie tylko do malowania i wycinania, ale także do nauki pisania pierwszych liter. W przybory szkolne do nauki pisania warto zaopatrzyć się w hurtowni artykułów papierniczych Jamal-Pol, która oferuje dobrej jakości przyrządy i materiały piśmiennicze.

Artykuły piśmiennicze do biur

W biurach zwykle wykonywane są wydruki komputerowe, jednakże pracownicy często muszą korzystać z podręcznych notatek. Oprócz długopisów i markerów przydatne są wówczas bloki biurowe i małe klejone karteczki, które można przykleić do monitora. Własnoręcznie sporządzone notatki można w łatwy sposób posegregować z dokumentami za pomocą klipsów i zszywek.

Pomimo postępującej cyfryzacji wciąż popularne są gotowe druczki samokopiujące, które służą do ręcznego sporządzania wydań i przyjęć magazynowo-kasowych, list obecności i dowodów dostawy. Stosowane są także arkusze spisu z natury i listy przewozowe. Papier samokopiujący pozwala na uzyskanie czterech kopii dokumentów. Oryginał zwykle jest biały, a kopie w kolorze żółtym, zielonym, różowym i niebieskim. Niezbędne są też zakreślacze, za pomocą których można nanosić dodatkowe notatki na dokumentach lub zaznaczać ważne uwagi do zamówień.

Jakie artykuły piśmiennicze warto mieć w domu?

Podstawowe przyrządy do pisania takie jak brulion i długopis powinny znajdować się w każdym domu. Często zdarza się, że musimy szybko zapisać numer telefonu lub datę wizyty u lekarza, zatem podstawowe przybory do pisania muszą być zawsze pod ręką. Potrzebne są także małe karteczki klejone, na których można zapisać ważną informację dla domowników lub przygotować listę zakupów. Przydatny jest także marker, zwłaszcza gdy trzeba opisać spakowany karton lub opakowanie z żywnością.