idealna-lazienka
16 maja 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Aranżacja łazienki – na co należy zwrócić uwagę?

Aby aranżacja łazienki przyniosła oczekiwany efekt, należy ją odpowiednio zaplanować. Meble łazienkowe tylko wtedy będą idealne, gdy na początku odpowiednio wymierzysz przestrzeń – biorąc pod uwagę m.in. wszystkie skosy i wystające elementy. Ponadto, aby meble do łazienki pięknie się w niej prezentowały, należy również już na początku przemyśleć, jak wybrane elementy będą współgrały z armaturą łazienkową – najlepiej stworzyć wizualizację zawierającą np. wannę, prysznic, zlew, sedes oraz konkretne szafki itp.

 Wybór mebli łazienkowych

Aby wybrać meble łazienkowe, które będą nie tylko dobrze prezentowały się we wnętrzu, ale również służyły latami, warto przede wszystkim postawić na ich jakość.

Do naszego sklepu trafia wielu klientów, którzy, rozczarowani jakością mebli zakupionych w innym sklepie, szukają czegoś trwałego. Nasze meble łazienkowe są wysokiej jakości, gdyż wykonane są z materiałów odpornych m.in. na wilgoć – podkreśla ekspert z Centrum Ceramiki i Łazienek CERAMED.

Dlatego też podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są fronty i korpusy mebli. Poza tym idealne meble łazienkowe powinny być właściwie usytuowane. Np. nie warto umieszczać stojącej szafki obok pralki – zawsze istnieje ryzyko zalania łazienki i uszkodzenia mebla. Dlatego też aranżującym łazienkę bardzo często zaleca się, aby meble nie dotykały podłogi i były podwieszane. Innym rozwiązaniem są meble stojące np. na nóżkach bądź mobilne szafki na kółkach.

Ponadto, aby meble były idealne, warto również postawić na ich funkcjonalność. Schowki, kosze, szuflady pozwolą w prosty i estetyczny sposób utrzymać czystość, a także wpłyną pozytywnie na praktyczny wymiar aranżacji łazienki. Należy także pamiętać, że idealne meble do łazienki dopasowane są do wszystkich domowników i umożliwiają każdemu łatwy do nich dostęp. Oczywiście nie należy też zapominać o tym, aby meble łazienkowe były dobrane do gustu domowników. Łazienka to miejsce, w którym często odpoczywamy i znajdujemy wytchnienie (np. podczas kąpieli), dlatego powinna umożliwiać całkowity relaks.