pompa ciepła
26 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Alternatywne metody ogrzewania domu oraz ich zalety

Dziś coraz więcej mówi się o ekologicznych, a przy tym ekonomicznych sposobach ogrzewania. W odniesieniu do budynków jednorodzinnych bardzo ważne jest to, by poszukiwać alternatyw dla klasycznych pieców i kotłów. Na szczęście istnieją dziś efektywne i przyjazne środowisku rozwiązania grzewcze. Przegląd dwóch z nich znajdziesz w poniższym artykule.

Ogrzewanie gazowe z kotłami kondensacyjnymi

Pierwszą propozycją będzie ogrzewanie gazowe z wykorzystaniem kotłów gazowych kondensacyjnych. Takie urządzenia mogą być wykorzystywane do centralnego ogrzewania. Inną opcją jest wykorzystanie ich jako źródła podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest wygoda i ekologia. Wspomniany sprzęt jest praktycznie bezobsługowy.

Innym plusem jest niezawodność kotłów gazowych kondensacyjnych. Oczywiście kluczem do sukcesu będzie w tym przypadku dobór urządzenia od sprawdzonego dostawcy.

Poza tym wspomniane kotły gazowe osiągają z reguły mniejsze rozmiary od tych na paliwo stałe. Co za tym idzie, nie zajmują tak dużo miejsca.

Pompa ciepła

System grzewczy bazujący na pompie ciepła cieszy się w ostatnich latach sporą popularnością wśród inwestorów budowlanych. Nic dziwnego, bo jest on opłacalny, a przy tym ekologiczny.

W takim wariancie wykorzystuje się ciepło, które w naturalny sposób gromadzi się w gruncie i w powietrzu. Pompa ciepła, mimo że zasilana prądem, w perspektywie wieloletniej, daje spore oszczędności. Taka energia ma charakter bezpłatny i nieograniczony, co korzystnie przekłada się na finansowy aspekt eksploatacji. Obecnie to właśnie ten rodzaj ogrzewania uznaje się za najbardziej efektywny i przyjazny środowisku.

Gdzie wyposażać się w nowoczesne urządzenia i systemy grzewcze?

Urządzenia oraz całe systemy techniki grzewczej warto kupować w miejscach, które specjalizują się w tego typu rozwiązaniach. Jest to gwarancja jakości i niezawodności.

Przykładem takiego zaufanego dostawcy jest Instal System z Zielonej Góry. Firma ta ma w swojej ofercie między innymi powietrzne pompy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dysponuje także kotłami gazowymi kondensacyjnymi oraz piecami na paliwa stałe (pellet i ekogroszek).

Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą oraz instalacją wspomnianych urządzeń. Sporządza również kompleksowe wyceny i pomaga dobrać najlepszy system instalacyjny do konkretnych potrzeb klienta.