AGD do zabudowy.
16 kwietnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

AGD do zabudowy. Propozycje zakupowe

W kuchniach zabudowanych szczególnie istotna jest  strefa wyposażenia; odpowiednio zagospodarowane miejsce, w którym zamontowane są potrzebne sprzęty oraz strefa przygotowania posiłków. Ta powinna być największa ze wszystkich, gdyż przesądza o komforcie i przyjemności gotowania.

Sprawdź najczęściej wybierane AGD do zabudowy.

Piekarniki

Jednym z najczęściej wybieranych sprzętów AGD do zabudowy są piekarniki. Wybierając tego rodzaju sprzęt, zwróćmy uwagę na częstotliwość pieczenia; przy dużej warto wybrać sprzęt z dużą ilością różnych programów oraz dodatkowe funkcje, takie jak termosondę, kontrolującą temperaturę wewnątrz potraw.

Decydując się na piekarnik do zabudowy warto wybrać sprzęt z podwójną komorą, dzięki której można jednocześnie, niezależnie od siebie, piec zarówno ciasta, jak i potrawy obiadowe.

Lodówki i zamrażarki

Kolejnym sprzętem, chętnie ukrywanym przez nas w kuchni, są lodówki i zamrażarki. Ich wysokość wynosi do 90 cm, od 120 do 130 cm, następnie od 140 do 150 cm, od 150 do 170 cm, od 170 do 180 cm, oraz od 180 cm, szerokość do 55 cm, od 55 do 58 cm, od 58 do 61 cm i głębokość od 54 do 55,2 cm.

Pamiętajmy, że lodówki do zabudowy zajmują więcej przestrzeni, ponieważ konieczne jest w nich zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Nie powinny przylegać bezpośrednio do kasety i powinna zostać zachowana odpowiednia przestrzeń, gwarantująca ujście ciepła, co zabezpieczy przed uszkodzeniem i przegrzaniem się lodówki. Zwróćmy uwagę na ilość półek oraz materiał z jakiego są wykonane, czy lodówka posiada szuflady na warzywa i owoce, półkę na butelki i pojemnik na jajka.

Zmywarki

Zmywarki do zabudowy, oferowane na przykład przez Salon Ekspozycyjny AXELA, to idealne rozwiązanie do każdej kuchni.

Do drzwi zmywarki możemy bowiem dopasować fronty szafek, dzięki czemu zmywarka nie będzie wyróżniała się z zabudowy. Wyróżniamy dwa rodzaje zmywarek do zabudowy: z panelem sterowania na frontowych drzwiach oraz na górze frontowych drzwi. Kupując tego typu urządzenie zwracajmy uwagę na jego pojemność, klasę energetyczną, średnie zużycie wody oraz dodatkowe wyposażenie.

Inne AGD do zabudowy to:

  • okapy
  • płyty grzewcze
  • kucheki mikrofalowe.