Sztuczne kwiaty
19 sierpnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

5 zalet sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty mają wiele zalet. Trudno odróżnić je od naturalnych, nie więdną, nie uczulają, dodają kolorów każdemu wnętrzu i można je postawić nawet w najbardziej nietypowych miejscach, w których zwykłe kwiaty by nie przetrwały. To doskonałe rozwiązanie do łazienek lub korytarzy bez dostępu światła słonecznego. Poniżej przedstawiamy wszystkie zalety sztucznych kwiatów.

Po pierwsze – zawsze zachowują piękny wygląd

Sztuczne kwiaty nie więdną i nie usychają. Niezależnie od tego czy je pielęgnujemy czy nie, będą wyglądały dobrze. Mogą znajdować się nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach – w ciemnych pomieszczeniach bez dostępu światła lub w miejscach mocno nasłonecznionych, w niskiej lub wysokiej temperaturze czy wilgotności.

Nie uczulają

Prawdziwe kwiaty, zwłaszcza pylące, mogą uczulać. Jeśli wiemy, że któryś z domowników jest uczulony możemy kwiaty wyeliminować lub zastąpić je innymi. W miejscach usługowych, typu restauracje czy salony masażu pojawia się bardzo wiele osób. Możemy stracić klienta, który już nigdy więcej nie odwiedzi punktu, w którym zamiast przyjemności, będzie odczuwał tylko skutki alergii. Sztuczne kwiaty nie uczulają.

Niemal nie różnią się od naturalnych

Sztuczne kwiaty mogą być równie piękne jak te naturalne. Do wyboru mamy niezliczoną ilość kształtów i kolorów, bez problemu możemy kupić sztuczne kwiaty nawet najbardziej egzotycznych odmian.

Dodatkowo niektóre kwiaty naturalne mogą być groźne dla małych dzieci lub zwierząt. Niektóre kwiaty są trujące, a swoim kolorowym wyglądem lub przyjemnym zapachem mogą skusić kogoś do ich zjedzenia. Sztuczne są równie piękne i w pełni bezpieczne dla naszych podopiecznych.

Mogą być umieszczone wszędzie

Łazienka, ciemny korytarz, salon SPA – dla sztucznych kwiatów nie ma niesprzyjających miejsc. Mogą być umieszczone dosłownie wszędzie. Zieleń lub intensywne kolory nadadzą charakteru każdemu miejscu, sprawią wrażenie przytulności i swojskości.

Zielone kwiaty potrzebują słońca, by zawsze mieć swój intensywny kolor. Pozbawione możliwości bezpośredniej fotosyntezy będą żółkły i obumierały. Doniczki ze sztucznymi, zielonymi kwiatami niezależnie od ilości światła będą cieszyły oko.

Zawsze wyglądają tak samo

Sztuczne kwiaty mają jeszcze jedną zaletę – nie rosną. Raz wkomponowane w otoczenie będą wyglądały niezmiennie przez wiele lat. Nie musimy obawiać się, że zaczną zajmować większą część parapetu czy stolika nocnego, aż w końcu będziemy musieli znaleźć dla nich nowe miejsce.

Dodatkowo nie trzeba ich przycinać, przesadzać ani pielęgnować w żaden inny sposób – jedynie raz na jakiś czas możemy przetrzeć je z kurzu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się cieszyć pięknem kwiatów, jednak nie mają do nich ręki.