drewniane dekoracje do domu 
26 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

5 drewnianych dekoracji, które nie wychodzą z mody 

Drewniane dekoracje to popularne dodatki, które sprawdzają się niemalże w każdym wnętrzu. Ozdoby mogą przyjmować postać zawieszek choinkowych, misek na owoce, desek do krojenia czy świątecznego stroika. Niezależnie jednak od swojej formy, opisywane akcesoria sprawiają, że dom wydaje się bardziej przytulny. Jakie „instalacje” sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?

Naturalna, jasna barwa surowca „ociepla” wnętrze, co powoduje, że można poczuć się w nim bardziej „jak w domu”. Wrażenie „swojskości” czy poczucie komfortu to elementy hygge, czyli duńskiego określenia na styl w aranżacji, w którym stawia się na wymienione wartości. Ozdoby wykonane z drewna podkreślają charakter opisanego nurtu, sprawiając, że mieszkanie jest o wiele bardziej przytulne oraz zaciszne. Aby osiągnąć taki efekt w planowanym wystroju, warto poznać kilka sprawdzonych, ponadczasowych dekoracji, które można wykorzystać.

Popularne, drewniane dekoracje do domu 

Proste, jednak kreatywne ozdoby to najlepszy sposób na wprowadzenie dynamiki do wnętrza. Oczywistym dowodem na taką tezę są drewniane dekoracje, które stosuje się tak naprawdę w różnych stylach aranżacji. Ozdoby, które cieszą się szczególną popularnością, to:

  1. Pojemniki na przyprawy 

Pękate „beczuszki” mogą służyć do przechowywania przypraw albo małych drobiazgów, jakie znajdują się w kuchni. Taki dodatek sprawia, że wystrój nabiera rustykalnego wydźwięku.

  1. Wiklinowe wianki 

Dekoracja polecana m.in. przez firmę GRAWLAS ze względu na uniwersalność, pozwalającą na wykorzystanie jej nie tylko w sezonie zimowym, ale i wiosennym np. przez dodanie kwiatów.

  1. Plastry drewna 

Okrągły, drewniany „plaster” z odrobiną kory to doskonały sposób, by wprowadzić do wnętrza odrobinę natury. „Krążki” mogą odgrywać rolę podkładek pod doniczki czy zdobić ścianę.

  1. Świąteczne aniołki 

Ponadczasową dekoracją choinkową są aniołki, które stają się zawieszkami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Bombki bywają również wyposażone w światełka LED.

  1. „Wieczne” kwiatuszki 

Jedną z największych zalet takiej ozdoby jest fakt, że nigdy nie zwiędnie. Drewniane kwiaty to popularny element w stroikach, jakie ustawia się na jadalnianym stole czy parapecie.

Drewniane dekoracje – zalety 

Na popularność opisywanych ozdób składa się m.in. nieskomplikowany, ale pomysłowy design oraz nieprzeciętna trwałość. Proponowane dodatki są o wiele bardziej odporne na próbę czasu od zwykłych, papierowych czy tekstylnych alternatyw. Wydaje się też, że drewniane dekoracje prezentują się „z klasą”, czego nie można powiedzieć o plastikowych akcesoriach.