Układanie ubrań w szufladzie
13 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

3 sposoby na porządek w komodach z szufladami

Komody są bardzo praktycznymi meblami, które warto mieć w swojej sypialni lub garderobie. Są zazwyczaj niskie i małe, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Jednocześnie są bardzo pojemne. Doskonale nadają się do przechowywania bielizny, lekkich ubrań, ale także dokumentów oraz bibelotów, których każdy z nas ma wiele. Jednak jak utrzymać w nich porządek na długi czas?

Jak układać ubrania w komodzie?

Kluczem do utrzymania porządku w komodzie, jest odpowiednie ułożenie wszystkich ubrań. Należy więc dobrze przemyśleć, jak to zrobić. Wszystko zależy od tego, jakie ubrania będziemy przechowywać w komodzie oraz jak wysokie i głębokie są szafki. W przypadku komody z szufladami do sypialni nie zawsze układanie ubrań jedno na drugim, jest wygodnym rozwiązaniem. Koszulki czy spodenki lepiej składać w rolki. Wystarczy, że złożysz ubranie w prostokąt, a następnie na pół i zwiniesz w rolkę. Dzięki temu możesz wygodnie poukładać ubrania w szufladzie i będziesz je wszystkie widzieć, a nie jak w przypadku układania jedno na drugim tylko kilka pierwszych. Żeby zachować ten porządek, staraj się zawsze odkładać odzież na swoje miejsce.

Dobra organizacja przestrzeni w komodzie

Bałagan powstaje niesamowicie szybko. Szczególnie do pojemnych komód, takich jak tych dostępnych w ofercie firmy Meble Kępno, oferującej sprzedaż wysyłkową mebli, mamy tendencję do wrzucania wszystkiego luzem. Na szczęście nie trzeba wiele, żeby doprowadzić wnętrze mebla do porządku. Zaopatrz się w plastikowe koszyczki lub innego rodzaju pojemniki. Możesz je wstawić zarówno do szafek, jak i do szuflad. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zapanować nad walającymi się po całej komodzie skarpetkami, czy drobiazgami. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie utrzymywanie porządku, pojemniki możesz podpisać zgodnie z ich przeznaczeniem. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko organizacji i sprzątania po sobie.

Jak utrzymać porządek w komodzie?

Jak to mówią mniej, znaczy więcej. Jeśli będziesz kierować się tą zasadą, o wiele łatwiej będzie Ci utrzymać porządek w swojej komodzie. I wcale nie oznacza to, że będziesz ciągle chodzić tym samym. Zazwyczaj i tak chodzimy w kilku ulubionych ubraniach. Pozbądź się więc tych, których nie lubisz i nie nosisz. Dobrze jest też wyjść nieco poza swoją strefę komfortu i stworzyć z ulubieńców nowe połączenia. Jak się szybko okaże, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Ubrań jest mniej, dzięki czemu w szafkach i szufladach jest o wiele więcej miejsca, a Ty nadal masz w czym wybierać i nieco urozmaicisz swój styl.