baldachim do łóżeczka dziecięcego
13 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

3 dekoracje, które pozwolą stworzyć piękny pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to pomieszczenie o wielu funkcjach. Jest to najczęściej zarówno miejsce odpoczynku i snu, jak i codziennej zabawy. Dlatego podczas urządzania, warto zadbać o przemyślane i funkcjonalne rozwiązania, ale nie należy zapominać o dekoracjach. To właśnie one sprawiają, że pokój dziecięcy jest przytulny, a maluchy chętnie spędzają w nim czas. Jakie dekoracje mamy do wyboru?

Łóżeczka i baldachimy dla dzieci

Łóżeczko w pokoju dziecięcym z pewnością jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Jednak nie musi to być zwykły mebel. Wystarczy, że wybierzemy nietypowy kształt łóżeczka, czy też przemalujemy je na oryginalny pasujący do wnętrza kolor. Dodatkowo świetną dekoracją jest baldachim do łóżeczka dziecięcego. Jest to dekoracja, która pozwala stworzyć niezwykle ciepłą atmosferę w pokoju. Odpowiednio dobrany baldachim do łóżeczka dziecięcego będzie nie tylko ozdobą łóżeczka, ale również da małemu dziecku poczucie bezpieczeństwa. Z kolei starsze dzieci mające łóżeczko z baldachimem zyskają nieco intymności i będzie im łatwiej zasypiać.

Kolorowe ściany w pokoju dziecięcym

Doskonałym sposobem na dekoracje pokoju dziecięcego jest zabawa kolorem. Wystarczy odpowiednio dopasować odcień farby, aby uzyskać przytulne wnętrze. Ponadto przy pomocy kolorów można nadać wnętrzu charakteru bardziej dziewczęcego lub chłopięcego, w zależności, kto będzie korzystać z pokoju. Dla noworodków i maluchów warto wybierać jasne i neutralne kolory. Na takich ścianach doskonale będą prezentować się literki z imionami dzieci czy łapacze snów. Największe wrażenie wywierają te wykonane ręcznie. Oferuje je między innymi pracownia MamaPotrafi. Z kolei dla starszych dzieci atrakcją będą kolorowe tapety w ulubione postacie bajkowe lub namalowane na ścianach ciekawe wzory. Do tego przyjemny dywan bądź wykładzina i pokój do całodziennych zabaw gotowy.

Tekstylia dla najmłodszych

Nie zapominajmy, że funkcję dekoracji w pokoju dziecięcymi podobnie jak w innych domowych pomieszczeniach doskonale pełnią wszelkiego rodzaju tekstylia. Dopasujmy je do kolorystyki ścian oraz stylu, co pozwoli na podkreślenie charakteru pokoju dziecięcego. Powieszony na ozdobnym wieszaku dziecięcy szlafrok z bawełny wafelkowej czy ponczo muślinowe dla dzieci mogą być dodatkową dekoracją nadającą pokojowi nieco ciepła i przytulności. Pamiętajmy, aby wybierać atrakcyjne dla dzieci wzory i kształty, a więc dekoracyjne poduszki w ulubione zwierzęta i postaci, puszysty kocyk lub narzutę na łóżko w ciekawej fakturze.