katalogi o aranżacji wnętrz
24 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

10 najczęściej popełnianych błędów podczas samodzielnego aranżowana wnętrza

Mieszkanie powinno być funkcjonalną przestrzenią, w której ładujemy nasze baterie. Aby tak się stało, należy unikać błędów w jego wystroju. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie są największe „grzechy” w samodzielnej aranżacji wnętrz.

Zagracone mieszkanie

Grzech numer jeden to zagracona przestrzeń mieszkaniowa. Jeżeli należysz do zbieraczy i trudno Ci jest rozstać się z przedmiotami czy meblami, to z czasem samo przejście z pokoju do kuchni może stać się wyzwaniem. Stosy książek na podłodze czy stoły i biurka zawalone bibelotami z pewnością nie dodają uroku przestrzeni mieszkaniowej.

Złe zestawienie kolorów

Niedopasowane kolorem ściany względem mebli czy zasłon z pewnością zepsują odbiór każdego wnętrza. Aby sprawdzić, jakie kolory się „lubią”, warto skorzystać z koła barw.

Zbyt dużo ilość kolorów

Przeładowanie mieszkania kolorami być może „ujdzie” w przypadku pokoju dziecięcego, jednak w pozostałych pomieszczeniach sprawi dość kiczowate i niekorzystne wrażenie. Postaw na 1- 2 wyraziste kolory połączone np. z bardziej stonowanymi dodatkami, jak szarości, biele czy kolory pastelowe.

Niedopasowane meble

Antyczne biurko obok łóżka z Ikei – taki styl to nie tyle „eklektyzm”, co brak gustu. Wyposażenie naszego mieszkania musi współgrać ze sobą stylistycznie.

Pomieszanie stylów

Kopiowanie elementów różnych stylów i łączenie ich ze sobą to kolejne nieporozumienie. Np. całe mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim i kapiąca złotymi dodatkami łazienka w stylu glamour. Jeżeli chcesz ciekawie i niebanalnie zaprojektować wnętrze, skorzystaj z profesjonalnych usług projektowania i aranżacji wnętrz .

Kiepskie oświetlenie

Jedna lampa sufitowa w dużym pokoju to zdecydowanie zbyt mało. Zadbaj o dodatkowe źródła światła, jak kinkiety, lampy podłogowe czy stołowe.

Kicz w mieszkaniu

Cukierkowe kolory, plastikowe kwiaty i kiczowate obrazki rodem z jarmarku świadczą o złym guście gospodarzy i skutecznie rujnują odbiór całego wnętrza.

Zbyt mało szaf

Ubrania i sprzęt taki jak np. odkurzacze na widoku – to nie wygląda dobrze. Wystarczy jeden odkryty wieszak w przedpokoju na okrycia gości, a reszta powinna być dobrze schowana w szafach wnękowych.

Okna

Brak aranżacji lub nieestetyczna aranżacja okien zepsuje wygląda nawet najładniejszego wnętrza. Dopasujmy zasłony czy firany do stylu i kolorystyki całego pomieszczenia.

Niefunkcjonalna kuchnia

Przestrzeń kuchenna powinna spełniać określone cele, aby była praktyczna i funkcjonalna. Za mały blat kuchenny czy niedostateczna ilość szafek z pewnością utrudnią nam pracę w kuchni.