Wózek widłowy
8 lipca 2019

Kategoria:
Bez kategorii

Wybór wózka widłowego – nowy czy używany?

Potrzebujesz jednego lub kilku wózków widłowych do swojej firmy? Warto wybierać tego  rodzaju sprzęt, aby później cieszyć się jego optymalną funkcjonalnością oraz niewygórowanymi kosztami utrzymania. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy lepiej wybrać wózki nowe, czy używane. Przeczytaj, by poznać rzeczowe argumenty w tej dyskusji i zdecydować z czystym sumieniem.

Nowy wózek widłowy – zalety i wady rozwiązania

Pierwszym instynktem osób zainteresowanych zakupem wózków widłowych jest sprawdzenie ofert dystrybuujących fabrycznie nowy sprzęt. Czy jednak słusznie? W końcu używane maszyny są znacznie tańsze. Postaramy się rozważyć tę kwestię. Co brać pod uwagę?

Nowy wózek widłowy to przede wszystkim gwarancja niezawodności przez dłuższy czas. Fabrycznie nowe części i podzespoły pozwolą Ci na swobodną eksploatację sprzętu bez większych problemów przez kilka lat. Zabezpieczenie w tym zakresie zapewnia gwarancja, która często udzielana jest właśnie na kilkuletni okres. To duże ułatwienie szczególnie, jeśli nie dysponujesz dużą flotą wózków i każda awaria może narazić Cię na straty.

Wybór nowych maszyn to ponadto możliwość zdecydowania się na najbardziej zaawansowane technologie i rozwiązania, które ułatwią i przyspieszą pracę. Nowoczesne urządzenia tego typu oferują szereg udogodnień, co może mieć niemałe znaczenie dla Twojej firmy. Docenisz to szczególnie, jeśli zdecydujesz się na produkty czołowych firm na rynku.

Używany wózek widłowy – zalety i wady rozwiązania

W stronę używanych wózków widłowych inwestorzy zwracają się zazwyczaj w poszukiwaniu oszczędności. Takie maszyny potrafią być bowiem kilkakrotnie tańsze od nowych. Zakup sprzętu z drugiej ręki to jednak ryzyko. Problemem są przede wszystkim nie do końca rzetelni sprzedawcy, którzy chcą pozbyć się maszyn o niepotwierdzonym stanie technicznym i niewiadomej przeszłości. Taki wózek z niepewnego źródła może okazać się nietrafioną inwestycją, która – zamiast wspomagać pracę firmy – będzie generować wysokie koszty – wyjaśnia przedstawiciel firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia “PW” Sp. z o.o.

Wózek używany to jednak możliwość korzystania z doskonałych parametrów w świetnej cenie. Należy jedynie zwrócić uwagę na to, by kupować u renomowanych dystrybutorów. Ci najlepsi udzielają gwarancji na sprzedawany sprzęt, dlatego nie musisz martwić się o awarie podobnie jak w przypadku nowego wózka. Warto zdecydować się na ofertę firmy, która dysponuje własnym warsztatem, gdzie sprawdza i naprawia używane wózki. To gwarancja otrzymania wysokiej jakości urządzenia w przystępnej cenie. Duży dystrybutor zaoferuje też szeroki wybór modeli przystosowanych do wykonywania różnych kategorii prac, przez co bez trudu dobierzesz odpowiedni do swoich potrzeb.