2 marca 2017

Kategoria:
Bez kategorii

Plakaty na standy reklamowe

Standy są jedną z form reklamy, które można wykorzystać zarówno na zewnątrz, ustawiając je np. przed lokalem restauracyjnym, jak i wewnątrz – wykorzystując je podczas konferencji lub szkolenia branżowego. Sprawdźmy, w jaki sposób one powstają i jaka technika druku jest najodpowiedniejsza do produkcji plakatów na standy reklamowe.

Czym jest druk offsetowy?

Wysokiej jakości plakaty na standy reklamowe wykonuje się za pomocą druku offsetowego, który jest opłacalny przy powielaniu dużej ilości (co najmniej kilkuset) kopii jednego wzoru, a także w przypadku druku plakatów formatu większego niż A3, ale nie będących wydrukiem wielkoformatowym. Im wyższy nakład, tym niższy koszt jednostkowy – jest to jedna z głównych zalet druku offsetowego. Poza tym ten rodzaj wydruku umożliwia wykonanie plakatu na grubym kartonie lub samoprzylepnym papierze etykietowym oraz zastosowanie szerszego wyboru kolorów, nie tylko standardowego formatu CMYK.

Druk offsetowy można wykonać w formie arkuszowej lub rolowej. W pierwszym przypadku na papier przenosi się farbę offsetową, która ma duży współczynnik lepkości, a następnie utrwala ją poprzez wsiąkanie i polimeryzację. Drugi druk, zwany również zwojowym, stosuje się przy druku wysokonakładowym obejmującym gazety lub książki. Farbę przenosi się na wstęgę na zimno (poprzez wsiąkanie w papier) lub na gorąco (wsiąkanie i odparowanie w wysokiej temperaturze).

Cechy standów reklamowych

Standy reklamowe z plakatami wykonanymi za pomocą druku offsetowego są bardzo wygodną formą reklamy przenośnej. Ich konstrukcja jest stosunkowo lekka. Staranne wykonanie z aluminium, z zaokrąglonymi brzegami, chromowanymi narożnikami oraz przezroczystą płytą PCV przykrywającą reklamowy plakat sprawiają, że całość wygląda bardzo estetycznie. Standy, nazywane również stojakami lub potykaczami, są często wykorzystywane do krótkotrwałych akcji promocyjnych lub na targach, ponieważ łatwo je przestawić, a po zakończonej promocji lub wydarzenia można bez problemu wymienić znajdujący się w środku plakat – zapewnia ekspert z drukarni
Anex z Wrocławia
, która oferuje najwyższą jakość usług z zakresu druku offsetowego, wielkoformatowego i wielu innych rodzajów druku.