18 lipca 2019

Kategoria:
Bez kategorii

Na czym polega wybielanie zębów?  

Wybielanie zębów to popularny zabieg, który aby był skuteczny i w pełni bezpieczny, powinien być wykonywany w gabinetach dentystycznych. Białe i błyszczące zęby uzyskuje się najczęściej dzięki metodzie wykorzystującej do wybielania specjalistyczną lampę. Na czym polega ten zabieg i jakie można dzięki niemu uzyskać efekty? Dowiedz się, jak przygotować zęby, aby wybielanie przyniosło jak najwięcej korzyści.

Na czym polega wybielanie zębów specjalistyczną lampą oraz jakie daje efekty?

W profesjonalnych gabinetach dentystycznych do wybielania zębów wykorzystuje się akcelerator Beyond®. Jest to specjalistyczna lampa, która umożliwia uzyskanie bielszych zębów, bez niszczenia przy tym ich struktury. Podczas wizyty stomatolog określa przy pomocy wzornika, jaki jest obecny kolor zębów i zaraz po wybielaniu. Należy pamiętać, że kolor zębów zależy od ich budowy, w tym od barwy kości. Następnie, pacjent zakłada okulary ochronne, a do ust wkładany jest rozwieracz. Kolejno, zabezpiecza się dziąsła, a na zęby nakłada żel wybielający. Później dentysta przykłada lampę Beyond® i świeci na nie. Pod wpływem światła, substancja utlenia się – trwa to 15 minut. Po takiej sesji żel jest usuwany i nakładany jest nowy, a całość procedury powtarza się. W czasie wybielania zębów lekarz wykonuje z reguły 3 takie sesje po 15 minut.

Istotną korzyścią podczas wybielania zębów dzięki tej metodzie jest to, że zęby stają się bielsze nawet od 2 do 5 tonów w skali Vita. Taki efekt jest możliwy tylko przy metodach stosowanych w gabinecie dentystycznym – podkreśla specjalista z Praktyki Dentystycznej Hudała, Kozłowska z Opola.

Jak przygotować zęby do zabiegu?

Należy pamiętać, że wybielanie zębów to zabieg, do którego należy przygotować zęby. Przede wszystkim, trzeba zadbać o to, aby wcześniej zostały wykonane zabiegi higienizacyjne. Wybielanie zębów wymaga wcześniejszego usunięcia kamienia nazębnego oraz osadu, dlatego higienistka dentystyczna lub stomatolog wykonują wcześniej skaling i piaskowanie. Warto podkreślić, że ich wykonanie nie może odbywać się podczas tej samej wizyty. Dodatkowo, przed zabiegiem należy także zęby wyleczyć. Nie jest możliwe wykonanie go, gdy np. dentysta stwierdzi zmiany próchnicowe. Należy również pamiętać, że wybielanie zębów można wykonać dopiero po wyleczeniu stanów zapalnych dziąseł oraz zadbaniu o właściwą higienę jamy ustnej.