bus
5 lipca 2019

Kategoria:
Bez kategorii

Międzynarodowy transport busem. Najpopularniejsze kierunki

Dzięki temu, że busy oferują połączenia międzynarodowe, możemy zwiedzić najpopularniejsze kraje środkowej Europy. Polacy zazwyczaj przekraczają zachodnią granicę ze względu na pracę, możliwość lepszych zarobków, a także przez atrakcje turystyczne w poszczególnych państwach. Busem można pojechać z Polski do Niemiec, Belgii, Holandii czy Luksemburgu.

Niemcy jako główny kierunek

Polacy najwięcej podróżują do krajów znajdujących się za zachodnią granicą. Główną przyczyną jest przynależność do Strefy Schengen, gdzie nie jest wymagane posiadanie wizy tak, jak w przypadku Rosji czy Ukrainy. Dzięki temu znacznie łatwiej jeździć do państw zachodnich tym bardziej, że gospodarka jest tam bardziej rozwinięta. Do Niemiec bardzo często Polacy jeżdżą w celach zarobkowych. Na polskich drogach popularne są również samochody sprowadzane z Niemiec. Jest to również kraj bogaty w walory przyrodniczo-krajoznawcze. Sąsiedztwo z Polską sprawia, że jest to jeden z najczęściej odwiedzanych przez nas krajów.

Pracownik firmy Thunder Bus z Mikołowa mówi: Wybierając właściwego przewoźnika bez problemu możemy dostać się do największych niemieckich miast w kilka godzin.

Uroki Belgii

Równie ciesząca się popularnością, szczególnie ze względów gospodarczych, jest Belgia. Polacy najczęściej wyjeżdżają tam na pracę sezonową przy zbiorach owoców i warzyw, jednak na polskich portalach ogłoszeniowych jest dużo ofert m.in. na stanowiska techniczne. Belgia posiada także wiele miejsc atrakcyjnych dla turystów. Warto odwiedzić stolicę, czyli Brukselę, w której jest wiele budynków z przełomu XIX i XX wieku. Będąc tam trzeba zobaczyć Wielki Plac czy Dolne Miasto. Inne miejscowości również są bardzo atrakcyjne dla turystów, np. Brugia zwana flamandzką Wenecją, Antwerpia znana przede wszystkim z Muzeum Mody, Veurne czy Waterloo.

Holandia, Luksemburg i inne

Między Belgią a Niemcami jest Holandia – równie popularny kraj, gdzie Polacy często wyjeżdżają do pracy sezonowej. To nieduże państwo zachwyca wąskimi uliczkami, niskimi domami oraz ilością różnorodnych kanałów. Także infrastruktura ścieżek rowerowych jest na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy walory Holandii upatrują w coffe shopach, gdzie można legalnie kupować marihuanę i haszych. Luksemburg to z kolei niewielkie państwo, które możemy zwiedzić zwłaszcza wtedy, gdy jedziemy do Paryża przez Niemcy. Jeśli mamy okazję, warto zatrzymać się tam na trochę, by zwiedzić okoliczne zabytki. Podróże busami umożliwiają bezproblemowe dojechanie do wielu państw środkowej Europy.