25 maja 2018

Kategoria:
Bez kategorii

Kiedy warto skorzystać z usług biura projektowego?

Biuro projektowe zajmuje się m.in. tworzeniem projektów modernizacji budynków, rozbiórki obiektów budowlanych czy wzmocnienia ich konstrukcji. Kiedy pojawia się zapotrzebowanie na projekt architektoniczny, również warto zgłosić się do doświadczonego biura projektowego. Tylko bowiem poprawnie przygotowany projekt gwarantuje szybkie rozpoczęcie i przeprowadzenie prac budowlanych.

Dokumentacja

Każdy projekt architektoniczny składa się z zestawienia danych technicznych obiektu, które opatrzone są dodatkowo rysunkami technicznymi. Na dobrze przygotowany projekt wpływa wiele elementów, m.in. opis techniczny z wyszczególnieniem wszystkich technologii i materiałów, rysunki techniczne elewacji oraz rzuty pionowe i poziome dla każdej kondygnacji zawierające takie elementy jak ciągi komunikacyjne czy układ stolarki okienno-drzwiowej. Całość nie jest więc prosta do przygotowania, dlatego pomoc ze strony doświadczonych projektantów, takich jak biuro projektowe KM-Construction, jest nieoceniona. Warto też wiedzieć, że nie każde biuro poradzi sobie z każdym projektem, dlatego lepiej zgłaszać się do tych  doświadczonych.

Plan zagospodarowanie przestrzennego

Dla inwestora efekt budowy musi być satysfakcjonujący i to bez znaczenia, czy budowany jest typowy dom jednorodzinny, czy wielokondygnacyjny budynek o wielu ciekawych funkcjonalnościach. Każdorazowo specjalista musi w przygotowywanym przez siebie projekcie uwzględnić wiele czynników, które wpływają na późniejsze użytkowanie obiektu. Okazuje się, że bardzo często powodzenie całego przedsięwzięcia uzależnione jest pod względem technicznym właśnie od planów zagospodarowania przestrzennego. Bez pomocy fachowców się niestety raczej w tym przypadku nie obędzie.

Jak znaleźć dobre biuro projektowe?

Pewne jest to, że z usług biura projektowego warto skorzystać, ale jak wybrać te odpowiednie? Przede wszystkim przed podpisaniem umowy należy spotkać się z architektem, aby porozmawiać z nim na temat zlecenia i wysłuchać jego zdania na ten temat. Warto poprosić o zdjęcia i wizualizacje przykładowych realizacji. Dobry architekt słucha klienta i tworzy projekt spełniający jego oczekiwania. W razie potrzeby poinformuje również o tym, że danego elementu z jakiegoś powodu nie da się wykonać. Projektant nie powinien jednocześnie narzucać inwestorowi swojej wizji. Dobrego i godnego zaufania specjalistę można więc poznać już po jednym spotkaniu. Wszelkie szczegółowe ustalenia są omawiane w umowie na wykonanie danego projektu  czy zlecenia.