5 czerwca 2017

Kategoria:
Bez kategorii

Jak dobrze przystroić grób?

Wiosna sprzyja nie tylko częstszym spacerom, ale także wizytom na cmentarzu. Warto wykorzystać ten czas nie tylko na regularne czyszczenie i konserwowanie pomników, ale także na ich udekorowanie. Zastanawiasz się, jak odpowiednio je przystrajać? Koniecznie zapoznaj się z naszym najnowszym wpisem. Przedstawiamy w nim kilka prostych trików, które pozwolą Ci dobrze przystroić grób.

Kwiaty i wiązanki

Zwyczaj przystrajania grobów kwiatami sięga czasów starożytnych. Nie ma więc co dziwić, że tak głęboko zakorzeniony, przetrwał do dziś. W przycmentarnych sklepach znajdziesz przede wszystkim sztuczne kwiaty – głównie dlatego, że są trzeba je wymieniać dużo rzadziej niż te cięte. Chcesz, żeby długo prezentowały się dobrze? Przed postawieniem ich na pomnik, spryskaj je dużą ilością lakieru do włosów. Pamiętaj też, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przygotować taki „stroik” samodzielnie. Wystarczy, że udasz się do hurtowni kwiatów i kupisz ozdoby. Warto? Tak, bo w ten sposób możesz przygotować coś bardziej prywatnego, np. bukiet złożony z ulubionych kwiatów zmarłego. A co z ciętymi kwiatami? Jeśli wyposażysz pomnik w wazon z zabezpieczeniem, od czasu do czasu warto przynieść bukiet. Zwłaszcza wiosną i latem, kiedy nie ma problemu z ich dostępnością, a ze względu na pogodę, postoją kilka dni.

Akcesoria nagrobkowe

Akcesoria nagrobkowe, które dostępne są m.in. w ofercie Nagrobki Granitex, to doskonały sposób na trwałe udekorowanie grobu. Co znajdziesz w ofercie zakładów zajmujących się kamieniarstwem? Przede wszystkim krzyże, podobizny świętych oraz ozdobne kwiaty, które dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Dlaczego warto w nie zainwestować? Powodów jest co najmniej kilka, ale ten główny to możliwość odświeżenia nagrobku za niewielką cenę. To także dobry sposób na oddanie czci zmarłemu – wybierając charakterystyczną dla niego ozdobę, np. kłosek dla rolnika, możemy podkreślić pamięć o nim. Jakie akcesoria nagrobkowe masz jeszcze do wyboru? Na pewno zainteresują Cię pasujące do wybranego wcześniej kamienia misy oraz wazony, doskonale nadające się do sadzenia i przechowywania kwiatów. Pamiętaj, że w przypadku tych drugich przyda się kratka, która uchroni rośliny przed połamaniem lub „porwaniem” przez wiatr.

Znicze

Znicze to obowiązkowy dodatek na polskich cmentarzach. Jest to widoczne zwłaszcza w okolicach 1 listopada oraz przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Zanim jednak zdecydujesz się na te sprzedawane po promocyjnych cenach, dobrze się zastanów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się trwalsze, kamienne lampiony. Po pierwsze, wyglądają gustowniej. Po drugie, w rezultacie ich zakup wychodzi taniej, niż ciągłe kupowanie nowych plastikowych zniczy, bo konieczna jest tylko wymiana wkładu. Po trzecie, takie znicze są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dzięki czemu będą świetnie sprawdzały się przez cały rok.