Siatki hodowlane
24 września 2019

Kategoria:
Bez kategorii

Charakterystyka siatek hodowlanych

Siatki hodowlane to materiały, z których wykonuje się ogrodzenia wybiegów dla zwierząt i popularne woliery. Przeznaczone do kontaktu ze zwierzętami, nadają się doskonale do budowy klatek i elementów pomieszczeń inwentarskich. Siatki hodowlane są dostępne w wersjach
o różnej średnicy drutu i najczęściej wykonywane są z PVC lub metalu. Jaką mają charakterystykę i zastosowanie? Wyjaśniamy.

Charakterystyka i rodzaje siatek hodowlanych

Siatki hodowlane to materiały budowlane o przeznaczeniu rolniczym i gospodarczym, które służą do odgradzania zwierząt. Siatki powstają metodą zgrzewania partii drutów. Mogą być wykonywane z tworzyw sztucznych, jak na przykład PVC, lub też z metalu.

„Dostępne na rynku siatki hodowlane cechują się doskonałą wytrzymałością i niską masą. Są odporne na negatywne warunki atmosferyczne i mikroklimat pomieszczeń inwentarskich. Można wyróżnić dwa rodzaje takich siatek: o oczku kwadratowym i o oczku sześciokątnym” – opisuje charakterystykę siatek hodowlanych ekspert z firmy Hexall.

Siatki hodowlane są wykonane z certyfikowanych, najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne w kontakcie ze zwierzętami. Konstrukcja siatek umożliwia ich dowolne zaplatanie i łączenie ze sobą, co pozwala na zamontowanie i zdemontowanie ogrodzenia w każdej chwili.

Zastosowanie siatek hodowlanych

Siatki hodowlane są podstawowym materiałem, z którego powstają zagrody dla zwierząt i woliery. Tworzonych jest z nich także większość klatek dla królików i gryzoni. Siatki hodowlane są niezbędnym elementem wyposażenia każdego kurnika i gołębnika. Umożliwiają stworzenie osobnych przestrzeni dla zwierząt, wyznaczenie miejsc ich przebywania i ogrodzenie wybiegu. Stanowią zabezpieczenie przed szkodnikami, lisami, jastrzębiami i innymi drapieżcami, którzy mogliby zagrozić życiu hodowanych zwierząt. Na rynku dostępne są również siatki, które dzięki swojej unikalnej konstrukcji potrafią chronić zwierzęta przed nadmiernym słońcem, wiatrem, a nawet deszczem.

Siatki hodowlane mogą być z powodzeniem wykorzystane nie tylko przy chowie zwierząt. Doskonale nadają się do wytyczania poszczególnych fragmentów ogrodów, zabezpieczenia roślin i drzew. Łatwy montaż i możliwość rozbudowy sprzyjają wykorzystywaniu siatek hodowlanych do różnych celów, często dalekich od ich właściwego przeznaczenia, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę ich atrakcyjną cenę. Większość sklepów oferuje sprzedaż siatek hodowlanych na metry bądź w paczkach o określonych wymiarach. Siatki tego typu są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.