21 marca 2017

Kategoria:
Bez kategorii

Charakterystyka kominów izolowanych

Nawet nasze domowe kominy muszą jakoś sobie radzić z wysokimi temperaturami, które powstają podczas spalania typowego paliwa. A przecież jest wiele rodzajów pieców, w których generowane są znacznie wyższe temperatury. Do zadań specjalnych przeznaczone są kominy izolowane termicznie. W tym tekście scharakteryzujemy popularne rozwiązania w tym zakresie.

Zastosowanie i typy kominów izolowanych

Izolowane przewody kominowe są stosowane jako kominy zewnętrzne, których zadaniem jest odprowadzanie spalin powstających w urządzeniach grzewczych generujących spaliny o temperaturze sięgającej nawet 600 stopni Celsjusza. Są wykonane ze stali pokrytej różnego rodzaju materiałami izolacyjnymi. Ich dobór jest uzależniony od typu komina.

Kominy izolowane montowane do urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym to DWW oraz DWW INVEST, zaś kominy stalowe izolowane pracujące z piecami opalanymi drewnem i paliwami stałymi to DWWż oraz DWWż INVEST.

Typy kominów izolowanych

Pierwszym omawianym tu przewodem kominowym jest DWW. Stosuje się go w charakterze komina zewnętrznego do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na gaz lub olej opałowy. Maksymalna  dopuszczalna temperatura spalin to 600 stopni Celsjusza, a stosowana w tym rozwiązaniu izolacja to wełna mineralna o grubości 50 milimetrów.

Kolejny przywoływany tu przewód kominowy  to DWW INVEST. Jest to komin zewnętrzny odprowadzający spaliny o temperaturze do 600 stopni Celsjusza. Współpracuje z urządzeniami grzewczymi na olej opałowy lub gaz. Elementy przewodu izoluje się wełną mineralną o grubości 25 milimetrów.

DWWż to typ komina izolowanego stosowany jako komin zewnętrzny do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych drewnem lub ekologicznymi paliwami stałymi. Maksymalna temperatura spalin to 600 stopni Celsjusza. Przewód odprowadzający spaliny wykonuje się z blachy żaroodpornej o grubości jednego milimetra. Izolację stanowi wełna ceramiczna o grubości 50 milimetrów.

DWWż INVEST to przewód kominowy izolowany używany jako komin zewnętrzny. Odprowadza spaliny z urządzeń grzewczych opalanych drewnem oraz ekologicznymi paliwami stałymi. Maksymalna dopuszczalna temperatura spalin to 600 stopni Celsjusza. Materiałem jest tu blacha żaroodporna o grubości jednego milimetra, a izolację stanowi wełna ceramiczna o grubości 25 milimetrów.

Wszystkie omawiane tu typy kominów izolowanych są dostępne na stronie www.najlepszekominy.pl.