Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Wszystko jest nowe
Gwarancja nowości to najważniejszy argument podawany przez osoby poszukujące mieszkań na rynku pierwotnym. Co to dokładnie oznacza?- Nowy lokal – czy decydujemy się na standard deweloperski, czy na mieszkanie wykończone pod klucz, mamy pewność, że wszystko co zastaniemy, będzie nowe. Bez śladów użytkowania, rzeczy do poprawki. Wszystko możemy zrobić po swojemu, a przecież każdy ceni sobie taką niezależność.
- Nowe instalacje – w nowym budynku wszelkie instalacje są świeżo położone i nie musimy ryzykować, że natkniemy się na usterki po poprzednich właścicielach mieszkania.
- Nowoczesne rozwiązania – w nowych budynkach stosuje się nowoczesne materiały budowlane, technologie i udogodnienia, takie jak windy, podjazdy dla inwalidów, systemy alarmowe, hale garażowe i znacznie więcej. Takich rozwiązań często nie uświadczymy w starszym budownictwie.
- Nowe otoczenie – mieszkania z rynku pierwotnego zwykle powstają na nowych obszarach, gdzie standardem stają się zadbane tereny zielone, nowe place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i inne udogodnienia.
Indywidualny wystrój
Drugi argument podnoszony przez zwolenników lokali z rynku pierwotnego to możliwość samodzielnego decydowania o wystroju wnętrza. Mieszkania z rynku wtórnego są już urządzone, co może być zaletą, ale też wadą, jeśli mamy inny gust od poprzednich właścicieli. W takiej sytuacji konieczne są poprawki, a czasem nawet generalny remont, co może kosztować więcej niż wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim. Mieszkanie z rynku pierwotnego urządzimy zupełnie sami, decydując nie tylko o wystroju, ale nawet o układzie wnętrz. Deweloperzy zwykle oferują nabywcom możliwość rozmieszczenia ścian działowych i układu pomieszczeń, drzwi czy instalacji elektrycznej. Można również zdecydować się na wykończenie mieszkania pod klucz – droższą, ale wygodną opcję.Oszczędności
Mieszkania z rynku pierwotnego to także opłacalna inwestycja.Wyjaśnia to ekspert z ASA Development z Krakowa: Kupując mieszkanie na rynku wtórnym musimy liczyć się z dodatkowymi nakładami finansowymi na prace remontowe. Nowy budynek nie wymaga remontów, a do tego jest objęty gwarancją w razie wystąpienia usterek. Ponadto na zakup mieszkania z rynku pierwotnego mamy szansę otrzymać dopłaty od państwa, a często możemy również liczyć na rabat od dewelopera, który obniży koszt metra kwadratowego. Taka inwestycja to też niższy koszt transakcji – VAT wliczony w cenę, zakup bez pośredników i opłat cywilno-prawnych. Do tego dochodzą oszczędności wynikające z nowoczesnej konstrukcji nowego budynku zapewniającej lepszą izolację termiczną. Kupno mieszkania na rynku pierwotnym to też lepsze szanse na dobrą cenę przy późniejszej sprzedaży takiego lokalu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana