Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zalety domów jednorodzinnych

Dom jednorodzinny to wolność!
Na co dzień jesteśmy uwikłani w mnóstwo obowiązków, spełniamy czyjeś oczekiwania i dopasowujemy się do potrzeb otoczenia. Dlatego w domu chcemy robić to, co podoba się tylko nam samym. Niestety, czasem okazuje się, że w bloku jest to niemożliwe. Wystarczy sąsiad, którego irytuje dźwięk dziecięcych stóp albo odkręcanie wody w godzinach wieczornych, aby życie we własnym domu było obarczone wieczną obawą o to, czy komuś nie przeszkadzamy. Rezygnujemy z imprez czy odkurzania mieszkania w porach dla nas dogodnych i powoli dusimy się w gorsecie cudzych potrzeb, żeby nie dać sąsiadom pretekstu do docinków i złośliwości. Pojawia się ciągłe napięcie, a w końcu frustracja.W domu rodzinnym nie trzeba się dostosowywać. Można być zupełnie sobą – mówi specjalista z firmy Gresan. – Impreza w środku tygodnia? Proszę bardzo. Hałaśliwe papugi w domu? Czemu nie! Dzieci są nie do opanowania? Nikomu nie będzie to przeszkadzało. Można żyć swoim trybem.Swoboda dotyczy nie tylko zachowania, ale też postępowania z domem. Może on wyglądać dokładnie tak, jak to sobie wymyślimy, a z czasem modyfikować jego wygląd albo rozbudowywać, zyskując nową przestrzeń. W bloku to nie wchodzi w grę.
Korzystna relacja jakości do ceny
Wiele osób odstrasza koszt wybudowania domu. Czy jednak rzeczywiście jest on taki duży, jak się wydaje? Przyjrzyjmy się temu bliżej. Postawienie parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni 100 m 2 w stanie pod klucz to wydatek około 310 000 zł (cena nie uwzględnia działki i uzbrojenia, bo tu stawki są ogromnie zróżnicowane). Za tyle pieniędzy można kupić trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 50 ‒60 m2 w mniejszym mieście wojewódzkim, z dala od centrum. Warto dodać, że mieszkanie nie jest przygotowane zgodnie z naszym zamysłem, więc w pewnym sensie musimy zadowolić się warunkami zastanymi w danej chwili na rynku. Nie zawsze rozkład pomieszczeń będzie nas zadowalał w 100%. Dom natomiast projektujemy zgodnie ze swoimi potrzebami. Stumetrowy dom czy trzypokojowe mieszkanie? Wybór wydaje się prosty. Naturalnie, przy domu jest więcej pracy, formalności, dłuższy jest czas oczekiwania – ale te niedogodności nie są w stanie przyćmić komfortu, jaki dają własne wolno stojące cztery ściany. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana