Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Zaklinowany klucz w zamku? Zadanie dla ślusarza

Dlaczego nie powinno się używać ponownie złamanego klucza?
Wracasz szybko z pracy do domu, marzysz tylko o tym, żeby odpocząć na kanapie, ale w momencie, gdy próbujesz otworzyć drzwi mieszkania klucz, łamie się w środku zamka. Taka sytuacja jest frustrująca, ale jeszcze gorzej, gdy spiesząc się na ważne spotkanie, utkniesz w środku własnego domu. Najważniejsze w takiej sytuacji to zachować spokój i nie działać pochopnie. Próba ponownego użycia złamanego klucza, w nadziei, że uda się przekręcić zamek może skończyć się źle. W ten sposób możesz wepchnąć fragment klucza jeszcze głębiej, co znacznie utrudni jego usuwanie i najprawdopodobniej wymusi wymianę całego zamka, co jest bardziej problematyczne i kosztowne.Jak samodzielnie wyjąć klucz z zamka?
Większość osób w sytuacji, gdy klucz zaklinuje się w zamku, zaczyna szukać rozwiązania w Internecie. Należy być przy tym bardzo ostrożnym, ponieważ niektóre metody są ryzykowne i zamiast pomóc, jedynie pogorszą sprawę. Jednym z tego typu rozwiązań jest użycie kleju. Jeśli klucz nie jest wciśnięty głęboko, można nałożyć na końcówkę klej błyskawiczny i spróbować przekręcić klucz w zamku. Niestety ten sposób jest niewskazany. Bezpieczniejszym wyborem będzie użycie płynu np. WD-40 lub innego środka smarującego, który można zaaplikować w okolice zaklinowanego klucza, a następnie za pomocą pincety wyjąć złamany element. Warto mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie pincety są wystarczająco cienkie, aby zadziałały w zamku.Pogotowie ślusarskie na ratunek zaklinowanego klucza
„Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy” – to przysłowie idealnie pasuje zarówno do sytuacji, gdy klucz zaklinuje się w drzwiach, jak i próby jego wydobycia. Nerwy i stres powodują, że próba samodzielnego rozwiązania problemu, raczej nie skończy się dobrze. Dlatego, zamiast tracić czas i niepotrzebnie się denerwować, warto od razu wezwać serwis drzwi. Pogotowie ślusarskie oferuje swoją pomoc nawet w niedziele i święta, więc nie ma powodów do paniki. Jeśli nie uszkodziliśmy zamka, ślusarz rozwiąże problem szybko i bez większych przeszkód. Ekspert z firmy TOM-PLAST radzi:Uszkodzenie klucza wynika w wielu przypadkach ze zbyt gwałtownego przekręcenia go w zamku lub nieregularnej konserwacji mechanizmu. Aby uniknąć zaklinowania się klucza w zamku zawsze, gdy otwieramy drzwi, należy robić to ostrożnie. Warto o tym pamiętać, by oszczędzić sobie stresu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana