Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Z jakich elementów składają się przyczepy podłodziowe?

Łodzie i jachty są najczęściej bardzo drogie, dlatego też właściciele dokładają wszelkich starań, aby jak najlepiej o nie zadbać. Dotyczy to zarówno samego przechowywania i użytkowania, jak i transportu. Aby korzystać z nich w akwenie wodnym, musza tam najpierw bezpiecznie dotrzeć. W tym celu stosuje się specjalne przyczepy podłodziowe. Dowiedz się, z jakich elementów się one składają.
Jak bezpiecznie przewozić jachty?
Choć nie brakuje osób, które twierdzą, że do przewozu jachtu wystarczy zwykła przyczepa, jest to niestety błędne przekonanie. Ze względu na specyficzny kształt łodzi, ten sposób transportu będzie nie tylko bardzo trudny, ale i niebezpieczny zarówno dla przewożonego ładunku, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Aby w miarę łatwo załadować i rozładować jacht, a także zapewnić mu podróż, która nie narazi go na uszkodzenia, najlepiej zastosować przystosowaną do tego celu przyczepę podłodziową.
Przyczepy podłodziowe to specjalny rodzaj przyczep przeznaczonych do przewozu łodzi i jachtów - wyjaśnia przedstawiciel sklepu z częściami do przyczep. Jako że są to na ogół bardzo kosztowne ładunki, niezwykle istotne jest ich właściwe zabezpieczenie podczas transportu. Muszą być one ustabilizowane w taki sposób, aby żadne z ich zewnętrznych powłok nie uległy uszkodzeniu. Z tego powodu wyposażone są one w elementy zabezpieczające.
Najważniejsze elementy przyczepy podłodziowej
Przyczepa podłodziowa, jak każdy pojazd tego typu wyposażona jest w osie, koła oraz hak, który umożliwia połączenie jej z samochodem. Oprócz tego posiada ona również elementy charakterystyczne tylko dla niej, które zostały stworzone z uwzględnieniem specyfiki budowy jachtów. Służą one przede wszystkim zabezpieczeniu ładunków. Wśród niezbędnych elementów wyposażenia znajdują się rolki oraz dziobnice.
Dziobnica do przyczepy podłodziowej to gumowy element montowany w przystosowanym do niej uchwycie. Jej głównym zadaniem jest ochrona części dziobowej łodzi podczas transportu i utrzymanie jej w odpowiedniej pozycji. Z kolei rolki kilowe umożliwiają bezpieczny załadunek i rozładunek jachtu. Przyczepa dobrej jakości powinna być także wyposażona w koło podporowe oraz zaczep, dzięki któremu można bezpiecznie wciągnąć jacht z użyciem wciągarki. Istotnym, choć często pomijanym elementem są również błotniki. Nie tylko zabezpieczają jacht przed brudem, ale przede wszystkim chronią go przed odpryskującymi podczas jazdy kamieniami, które mogłyby uszkodzić zewnętrzna powłokę.
Nie ulega wątpliwości, że do przewożenia jachtów warto wykorzystać przeznaczoną do tego celu przyczepę. Dzięki temu, że jest ona przystosowana do nietypowego kształtu tego typu ładunku, zapewnia mu bezpieczny transport. Rolą właściciela jest już tylko rozładunek i korzystanie z uroków żeglowania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana