Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Wykorzystanie ram blacharskich przy naprawie kabin samochodów ciężarowych

Dlaczego rama do naprawy kabin samochodów ciężarowych będzie niezbędnym wyposażeniem warsztatu blacharskiego?
Uszkodzenia kabin samochodów ciężarowych można usuwać przy wykorzystaniu oprzyrządowania, które pozwala na precyzyjny pomiar zmian, jakie nastąpiły w wyniku zderzenia oraz odtworzenie właściwego kształtu przez działanie z odpowiednio dużą siłą w tak dobranym kierunku, by usunąć efekty zniszczeń. Jest to możliwe z uwagi na to, że metal poddaje się obróbce plastycznej i zniekształcenia mogą być usunięte pod warunkiem dopasowania prawidłowej wartości koniecznej do tego siły oraz poprawnego rozmieszczenia mocowań. Niekiedy proces prostowania musi być wspomagany podniesieniem temperatury metalu, co pozwala na obniżenie granicy jego plastyczności i uzyskanie pożądanego odkształcenia przy niższej sile. Do wykonania napraw kabin samochodów ciężarowych potrzebna będzie jednak dedykowana do tego rama blacharska. W Krakowie sprzęt tego rodzaju wytwarza i sprzedaje firma Tapka, oferująca kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla warsztatów blacharskich zajmujących się naprawami powypadkowymi.Jak przebiega naprawa na ramie do naprawy kabin samochodów ciężarowych?
Odtworzenie geometrii kabiny przy użyciu ramy blacharskiej wymaga dość czasochłonnej naprawy, które gwarantuje jednak odzyskanie właściwych kształtów i oczekiwanej wytrzymałości na obciążenia związane z wykorzystywaniem pojazdu. Pierwszym elementem jest zwykle unieruchomienie kabiny na ramie przy użyciu odpowiednich mocowań. Kolejnym etapem jest ustalenie powstałych odchyleń i określenie wielkości sił potrzebnych do ich usunięcia oraz wybór kierunku, z jakiego mają oddziaływać na kabinę. Właściwa naprawa wiąże się z oddziaływaniem za pomocą siłowników przemieszczających docery w wybrany sposób. Podczas prostowania ważne jest kontrolowanie następujących przesunięć i stałe porównywanie ich z planowanym rezultatem. Nowoczesne ramy do prostowania kabin samochodów ciężarowych oferuje firma Tapka z Krakowa. Wśród dostarczanych przez nią urządzeń znajdują się również m.in. systemy pomiarowe, ramy blacharskie, docery oraz hydraulika siłowa. Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana